OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7 sierpnia 2022 r.

 

 1. Witam serdecznie wszystkich, którzy uczestniczą w liturgii, a szczególnie moich parafian, z którymi wspólnie mamy iść do zbawienia według woli Bożej. Nie jestem nowy w tej parafii. Wiele lat prowadziłem oazy jako kleryk, a później diakon i jako ksiądz, do wyjazdu na misje w 2005r. Dokładnie wyjechałem na misje z Krasnopola, gdzie zastępowałem wakacyjnie ks. Józefa i od was udałem się nad Czarne Morze, gdzie posługiwałem 16,5 roku. W tym okresie prowadziłem rekolekcje w waszej parafii, jak również zbiórki dla Polaków, którzy żyją na Ukrainie, wśród których posługiwałem. Kościół rzymskokatolicki na Ukrainie, Białorusi i Rosji to kościół Polski. Mam w sercu wdzięczność za pomoc dla młodzieży w czasie oaz czy pomoc dla Polaków w czasie misji. Wśród tych, którzy mi pomagali było wiele też innych parafii i księży.

 

 1. Dziękujemy ks. kan. mgr Józefowi za wieloletnią przyjaźń, życzliwość i pomoc, a w dzisiejszą niedzielę w szczególny sposób za słowo jako główny kaznodzieja naszego odpustu i wieloletni proboszcz naszej parafii. Staropolskie Bóg Zapłać!

 

 1. Bardzo wiele pomocy doznałem od ks. prał. mgr Zdzisława i dziękuję za obecność i uczestnictwo w przekazaniu parafii wraz z radą, za dzisiejsze wprowadzenie i wszelką życzliwość.

 

 1. W środę, 10 sierpnia spotkanie Grupy Przyjaciół Maryi o godz. 19:00 na plebanii na stojąco.

 

 1. W najbliższą niedzielę, 14 sierpnia przypada dzień modlitw za pomordowanych w obozach koncentracyjnych, więzieniach i łagrach za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbe.

 

 1. W następny poniedziałek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (MB Zielnej), błogosławieństwo ziół i kwiatów. Jest to też rocznica Cudu nad Wisłą i dzień Wojska Polskiego.

 

 1. Za tydzień taca na Fundusz Kapłański diecezji ełckiej.

 

 1. Ogromne podziękowania kieruję wobec naszego chóru parafialnego na czele z organistą, Służbie Liturgicznej Ołtarza, asyście procesji Eucharystycznej, a także dla kleryka Pawła za wprowadzenie i pomoc.

 

 1. Z wielką radością pragniemy podziękować wszystkim osobom, które przygotowały przepiękne wieńce i kosze dożynkowe oraz witacze.

 

 1. Dziękujemy ks. Krzysztofowi za tak piękną pracę przez te lata oraz wszystkim, którzy współpracowali dla dobra wspólnoty parafialnej. I wszystkim, którzy włączyli się w piękne podziękowanie za 5 lat pracy księdza Krzysztofa Mulewskiego. Ks. Krzysztof przekazał mi parafię w obecności księdza dziekana i rady parafialnej. W najbliższe niedziele zdam sprawozdanie ze stanu zastanego parafii i kondycji finansowej oraz zaawansowania prac. Wyrażam wdzięczność dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie świątyni i kaplicy św. Agaty do uroczystości odpustowych wraz z plebanią do przyjęcia gości naszej parafii.

 

 1. Dziękuję panu ministrowi posłowi na Sejm Jarosławowi Zielińskiemu z małżonką Lilianną za wasze wieloletnie uczestnictwo w odpustach parafialnych, jak również za zaangażowanie w rozwój naszego regionu, szczególnie za wsparcie Wigier, gdzie do niedawna posługiwałem. Mamy cichą nadzieję, że uda się wspomóc również działania w parafii Krasnopol. Jak widać, potrzeba jest wielka.

 

 1. Dziękujemy władzom gminy na czele z wójtem Karolem Szrajbertem i przewodniczącym rady gminy Wacławem Kowalewskim za życzliwość i pomoc z nadzieją na dalszą owocną współpracę na chwałę Bożą i pożytek ludzi.

 

 1. Dziękuję mieszkańcom miejscowości Krasne za sprzątanie świątyni: pani Alicji Dąbrowskiej z córką Aleksandrą, pani Helenie Kamińskiej, pani Jolancie Naumowicz oraz pani Marcie Karłowicz. W następnym tygodniu sprząta dalsza część Krasnego.

 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

 1. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

8 sierpień – 14 sierpień 2022 R.

 

8 sierpień 2022 r. – poniedziałek:

Godz. 7:30

Śp. +  Czesława Mazelewska

9 sierpień 2022 r. – wtorek:

Godz. 7:30

Śp. +  Józefa i Stanisław Pietrołaj

 

10 sierpień 2022 r. – środa:

Godz. 7:30

Śp. +  Czesław i Henryka Pawłowscy

                                

11 sierpień 2022 r. – czwartek

Godz. 6:30 – 7:30

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz.7:30

Śp. + Piotr Grażulewicz (10 rocz. śmierci)

 

12 sierpień 2022 r. – piątek

Godz. 7:30

Śp. + Jan Pomian i Jego Rodzice       

 

13 sierpień 2022 – sobota

Godz. 6:30 – 7:30

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 7:30

Śp.+  Damian Balewicz                                 .

 

14 sierpień 2022 r. – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Godz. 8:00

Śp. + Marianna i Stanisław Gibas

Śp. + Marianna Anuszkiewicz (30. rocznica śmierci)

Godz. 10:00

Śp. + Jan Orzechowski

Śp. + Marian i Leokadia Orzechowscy (Intencja od rodziny Killer)

Godz. 12:00

Śp. + Franciszek i Agnieszka Żuryńscy i za zmarłe ich dzieci

PRO POPULO

Grupa dyskusyjna: