Intencje mszalne 21.04.2024 – 28.04.2024

Niedziela 21.04.2024

08.00 – Śp. Krystyna Jodzis (3 rocz. śmierci)

10.00 – O dary Ducha Św. i Boże błogosławieństwo, opiekę NMP dla Aleksandry (K) Tomaszewskiej z okazji 18-tych urodzin

– Chrzest Święty Maria Jadwiga Żynda

12.00 – Śp. Genowefa, Antoni i Henryk Groblewskich

Poniedziałek 22.04.2024

17.00 –O Boże Błogosławieństwo i opiekę NMP dla Agaty Karłowicz z racji urodzin

17.30 – Śp. Marianna, Krzysztof, Jan i Antoni Sosnowscy (od Malinowskich i Stolarskich)

Wtorek 23.04.2024

08.00 – Śp. Mateusz Olechna

08.30 – Śp. Leokadia Daniłowicz

Środa 24.04.2024

17.00 – Śp. Helena, Józef, Ryszard Kordowscy

17.30Śp. Halina Zdancewicz

Czwartek 25.04.2024

08.00 – Śp. Kiejstut Misiukanis (od pracowników Urzędu Gminy)

08.30 – Za Parafian

Piątek 26.04.2024

17.00 – Śp. Zofia Terlecka

17.30 – Za Parafian

Sobota 27.04.2024

08.00 – Śp. Stanisław (24 rocz. Śmierci) i zmarłych z rodziny Rydzewskich

08.30 – Śp. Danuta i Józef Jakubowscy

Niedziela 28.04.2024

10.00 – Za Parafian

12.00 – Śp. Jan Suchecki

– Chrzest Święty Antoni Kozłowski

4 Niedziela Wielkanocna 21 kwietnia 2024 r. Ogłoszenia duszpasterskie

*Czwarta Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Przeżywamy go pod hasłem: „Powołani, by siać nadzieję i budować pokój”. To szczególny czas modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

*W dzisiejsza niedzielę zebrana taca przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.

*Wczoraj, podczas Mszy św. o godz. 12.00, Ks. Bp Jerzy Mazur udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Dziękujemy Bogu za umocnienie młodzieży darem Ducha Świętego. Dziękuję Katechetom za przygotowanie tej młodzieży. Dziękuję młodzieży za wytrwałość i zaangażowanie. Dziękujemy Panu Organiście, Hurowi za piękną oprawę muzyczną i wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości. Dziękuję Bierzmowanym i ich Rodzicom za włączenie się w uporządkowanie świątyni i przyległych tranów dla rodziców oraz młodzieży przygotowującej się Bierzmowania. Ofiary przekazane w pełni przeznaczone na uszlachetnienie terenu parafialnego. Kwiaty byliny donice et cetera. Jestem pod wielkim wrażeniem i obecności na podporządkowaniu dzieci i rodziców 96%. Dziękuje za odpowiedzialne rodzicielstwo. Wszystkie bratki podarowała parafii Dorota Kordowska Wielkie Bóg zapłac

Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 bierzmowani dostana krzyże poświęcone w czasie Bierzmowania.

Dziękuję za dyżur w sprzątaniu Kościoła; rodzice bierzmowanych dyżur dalej pełni Krasnopol Kolonia Miedzy drogami na Suwałki a na Żłobin. Wielkie Bóg zapłać!

**//*/Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby parafii: 2 x 200 zł, 1 x 100 zł. Bóg zapłać! Dziękuje za wsparcie, dzięki ofiarom możemy sprostać wyzwaniom i kontynuować rozpoczęte inwestycje.

Za tydzień, 28 kwietnia, ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary na tace będą przeznaczone na bieżące opłaty i prace remontowe przy ogrodzeniu kościoła.

Sakrament chrztu przyjęła: Maria Jadwiga Żynda. To dziecko i jej bliskich otaczamy modlitwą.

*W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: + Jadwiga Wiśniewska

Dnia 21 kwietnia 2023 roku przeżywamy trzecią rocznicę śmierci abp. Wojciecha Ziemby (pierwszego biskupa ełckiego). Msza św. będzie sprawowana o godz. 18.00 w katedrze Ełckiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, ….

* We wtorek, 23 kwietnia 2024 r. będziemy obchodzić Diecezjalną Uroczystość Świętowojciechową połączoną z imieninami Biskupa Ełckiego. Uroczystości tradycyjnie rozpoczną się o godz. 1700 nabożeństwem Nieszporów w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Po Nieszporach wyruszy procesja z relikwiami św. Wojciecha do Katedry Ełckiej, gdzie o godz. 1800 rozpocznie się koncelebrowana Msza św. Na powyższe uroczystości Biskup Ordynariusz zaprasza wszystkich kapłanów z diecezji ełckiej (księży proboszczów z delegacjami parafialnymi, ze sztandarami, itp.), Osoby Życia Konsekrowanego, seminarzystów, diakonów stałych, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., przedstawicieli Akcji Katolickiej, młodzieży oraz wiernych Kościoła Ełckiego. Księża Kanonicy wszystkich Kapituł proszeni są o udział w procesji w strojach chórowych. Po Mszy św. w Katedrze Ełckiej odbędzie się wspólna agapa w Domu Biskupów Ełckich, w trakcie której będzie sposobność złożenia życzeń Dostojnemu Solenizantowi.

W czwartek, 25 kwietnia, obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. Według tradycji był on autorem Ewangelii uważanej za najstarszą, kuzynem św. Barnaby, towarzyszem św. Pawła z Tarsu, a później św. Piotra Apostoła.

Grupa dyskusyjna: