1. W ostatnim tygodniu odwiedziło nas wielu gości, pielgrzymów św. Jakuba (ponad 15 skorzystało z noclegu). We wtorek odwiedził naszą parafię ks. Kardynał Gerhard Müller – Pobłogosławił naszą parafię, jej rozwój duchowny i remonty. Modlił się też na naszym cmentarzu. (Więcej o kardynale – kliknij tutaj aby przejść)
  2. Dziś dzień modlitw za pomordowanych w obozach koncentracyjnych, więzieniach i łagrach, za wstawiennictwem św. Maksymiliana Maria Kolbe.
  3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz kapłański diecezji ełckiej.
  4. Jutro, w poniedziałek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (MB Zielnej), błogosławieństwo ziół i kwiatów. Jest to też rocznica Cudu nad Wisłą i dzień Wojska Polskiego. Msze Święte w naszej świątyni o godzinie: 8:00, 10:00, 12:00.
  5. Jutro też trzy sąsiednie parafie mają uroczystości odpustowe – parafia w Puńsku, parafia w Berżnikach, parafia na Wigrach – zachęcamy do udziału w tych odpustach.
  6. od dzisiaj Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed każdą Mszą Św. W niedziele i w uroczystości w porządku Mszy niedzielnych adoracje między Mszami.
  7. W środę, 17 sierpnia Wspomnienie Świętego Jacka. Swoje imieniny obchodzi m.in. nasz kościelny p. Jacek Łangowski oraz nasi Księża z sąsiedniej parafii w Wigrach Ks. Jacek Nogowski (Proboszcz Wigierski) i Ks. Jacek Stefański. Proszę o dar modlitwy w ich intencji tego dnia.
  8. W piątek, 19 sierpnia gościmy u nas Polską Organizację Wojskową która odbywa 10 marsz szlakiem Powstania Sejneńskiego. Witamy ich w kościele o 12:00 na Anioł Pański a po modlitwie złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Powstania Sejneńskiego w Krasnopolu. Cały program obchodów 10. reaktywacji POW na naszej stronie (kliknij tu by przejść)
  9. 23 Sierpnia przypada 103 rocznicę powstania Sejneńskiego które rozpoczęło się w naszym Krasnopolu w nocy z 22 na 23 sierpnia. Pamiętajmy o tym dbając o odpowiednie uhonorowanie tego święta m.in. wywieszając flagi państwowe i gminne.
  10. Dziękuje jeszcze raz wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie i uświetnienie naszej uroczystości odpustowej i dożynek. Nasze staropolskie Bóg Zapłać.
  11. Jestem wdzięczny tym którzy włączają się w uporządkowanie terenu przy kościele i budynków parafialnych jak również cmentarza…!!! Ze strachem oczekujemy rachunku za wywiezione śmieci.
  12. Dziękuję mieszkańcom miejscowości Krasne za sprzątanie świątyni: Alicji Turowicz, Danucie Daniłowicz, Henryce Daniłowicz, Halinie Rydzewskiej. W następnym tygodniu sprząta dalsza część Krasnego.
  13. Piesza pielgrzymka Suwałki – Gawrych Ruda. 15 Sierpnia – szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem oraz poniżej.
  14. Zapowiedzi: Andrzej Kalejta, kawaler, zam. w Parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu i Dominika Wiszyńska, zam. w Parafii p. w. św. Józefa Oblubieńca w Szczepkach – zapowiedź I.
  15. W tym tygodniu patronują nam:
    – środa, 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;
    – sobota, 20 sierpnia Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji,  doktor Kościoła.

15 sierpień 2022 r. – Wniebowzięcie NMP – poniedziałek

Śp. + Tonia Hołodniuk (9 rocz. Śmierci)
PRO POPULO

Podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za przeżyte 50lat w małżeństwie państwa Jadwigi i Jana Krzywickich