OGŁOSZENIA PARAFIALNE

31 lipiec 2022 R.

 

  1. Dziękujemy za przygotowanie naszej Świątyni: Małgorzacie Malinowskiej, p. Annie Gwiazdowskiej, p. Małgorzacie Hołubowicz. Na tym chrześcijanie z Aleksandrowa kończą swój dyżur w tej edycji opieki nad Świątynią. Od najbliższego piątku opiekę nad Świątynią przejmują chrześcijanie z Krasnego.
  2. Wójt Gminy Krasnopol, Gminne Centrum czytelnictwa i Kultury oraz Parafia p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu ogłaszają konkurs na NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY 2022r. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie sołectwa, a także osoby indywidualne z terenu gminy Krasnopol. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 7 sierpnia 2022r podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 w kościele parafialnym p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu. Organizatorzy przewidują oczywiście nagrody.
  3. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
  4. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
  5. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych Ks. Jan Dargiewicz (nowy Proboszcz) odwiedzi w następującym porządku: w czwartek odwiedzi chorych, których Ks. Krzysztof odwiedzał w pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca, zaś w piątek odwiedzi chorych, którzy zawsze byli odwiedzani w pierwszy czwartek miesiąca, czyli najdalej mieszkający od Kościoła parafialnego.
  7. W sobotę 6 sierpnia przypada liturgiczne Święto Przemieniania Pańskiego. Z tej racji tego dnia będą dwie Msze Święte o godz. 8:00 i 12:00. Jednocześnie jest to pierwsza sobota miesiąca i mamy Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, na które zapraszamy od godz. 11:00 do 12:00, oczywiście połączone z adoracja Najświętszego Sakramentu. Jak zawsze Nabożeństwo poprowadzi Grupa Formacyjna ”Przyjaciele Maryi”.
  8. Odpust Przemienienia Pańskiego jako główna Uroczystość odbędzie się za tydzień w niedzielę 7 sierpnia 2022 r. Główna Suma Odpustowa będzie o godz. 12:00. Jednocześnie na tej Mszy Świętej będzie miało miejsce uroczyste kanoniczne objęcie urzędu Proboszcza przez Ks. Jana Dargiewicza, który serdecznie zaprasza całą wspólnotę na powyższą Uroczystość.

Piękną tradycją naszej Parafii jest zapalane świec wotywnych i zanoszenie ich do Ołtarza Przemienienia Pańskiego. Świece będą do nabycia w Kaplicy Św. Agaty.

  1. Zapowiedzi:

– Wojciech Przemysław Zdunek, kawaler, zam. w Parafii p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Herbach (Diecezja Gliwicka) i Aleksandra Zawadzka, panna, zam. w Parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu – zapowiedź II.

– Kamil Miszczerewicz, kawaler, zam. w parafii p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach i Joanna Balewicz, panna, zam. w parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu – zapowiedź II.

Grupa dyskusyjna: