Proboszcz Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu

Syn Teodora i Ryszardy z domu Zalewska. Urodzony 31.07.1970 w Rajgrodzie. Posiada czwórkę rodzeństwa (dwie siostry i dwóch braci). Dom rodzinny – Rybczyzna.

Nauka

Ukończył szkołę podstawową im. H. Sienkiewicza w Rajgrodzie w 1985r z wyróżnieniem. W roku 1985 rozpoczął naukę w Niższym Seminarium Duchownym im. św. M.M. Kolbe w Niepokalanowie zdając maturę. Wstąpił do WSD w Łomży gdzie studiował przez kolejne 3lata. W roku 1992 decyzją JPII na mocy Boli Papieskiej „Totus Tuus Poloniae populus” powstała m.in. Diecezja Ełcka do której to został przeniesiony wraz z początkiem roku akademickiego 1992-1993, zakończył studia WSD w roku 1995. Wyświęcony na kapłana 8 września 1996r przez J.E. bp. E. Samsela – święcenia przyjął w parafii rodzinnej w Rajgrodzie.

Praca

Pierwszą parafią w której pracował po święceniach była Parafia św. Trójcy w Raczkach (1996-2001 wikariusz) oraz kolejno Parafia Ducha Św. w Ełku (2001-2005), Parafia św. Kazimierza Królewicza w Giżycku (2005-2008 Wikariusz). W latach 2008-2010 uczęszczał na studia doktoranckie UKSW – Instytut Studiów Nad Rodziną w Łomiankach. W latach 2010-2017 Proboszcz parafii pw. MB Gietrzwałdzkiej w Zelkach. Od roku 2010 do 2018 Moderator Diecezjalny Domowego Kościoła Diecezji Ełckiej.

Od 12.10.2017r. – Proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu

Szafarze nadzwyczajni

Mirosław Żukowski

Organista, Katecheta, Szafarz