OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17 PAŹDZIERNIKA 2021 r. 

  1. Dziękuję za przygotowanie naszej Świątyni: p. Danucie Ambrosiewicz, p. Bożenie Luty i p. Alicji Luty.
  2. Kochani Parafianie i czcigodni goście przygotowujemy się do przebudowy Prezbiterium a szczególnie nowego Ołtarza Ofiarnego. Już dziś proszę Was o dary finansowe, które chcielibyście złożyć na sfinansowanie tego dzieła. Miejmy swój udział tak naprawdę w najdonioślejszym wydarzeniu jakie z pewnością będziemy mieli możliwość przeżyć w XXI wieku, w Roku Jubileuszowym 240. lecia istnienia naszej Parafii. Udział w przygotowaniu Konsekrowanego Ołtarza Ofiarnego i Prezbiterium to jest szczególny wyjątkowy dar i to jest wielki zaszczyt, że możemy zrobić to my, obecni Parafianie tej wspólnoty. Wiem, że na tyle kochacie swoją Parafię i Świątynię, że nie trzeba Was do tego szczególnie zachęcać. Skoro nasi przodkowie zbudowali tę Świątynię w roku 1862, to My jako Wspólnota, mając głęboką wiarę w Boga i miłość do Kościoła zapiszmy się w historii jako Ci, którzy zachowali się tak jak trzeba.
  3. W związku z tym, że termin konsekracji został przesunięty na przyszły rok to jednak kwestia dalszych ofiar jest aktualna choć przeciągnięta w czasie. Czas kolędy w przyszłym roku będzie okazją do rozmów na ten temat i bliższego zapoznania się z dziełem konsekracji Kościoła i Ołtarza. Parafia założyła tzw. subkonto, które jest właśnie do obsługi wpłat na rzecz przebudowy prezbiterium i ołtarza – 71 9367 0007 0010 0019 5676 0004.
  4. Zachęcam do nabożeństw Różańcowych oraz do tej modlitwy w rodzinach. Bardzo szczególnie proszę ojców aby chwycili za Różaniec i gromadzili do modlitwy całe swoje rodziny. Kolejność poszczególnych grup prowadzących różaniec w tym tygodniu: poniedziałek – pracownicy służby zdrowia czyli przychodni i apteki, wtorek – pracownicy naszych sklepów p. Żuryńskich, p. Wiszniewskich, p. Bulwina, Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, sklepu „Antek”, środa – strażacy, czwartek – emerytowani nauczyciele, piątek – Panie z banku (p. Bożena, p. Małgorzata), sobota – Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Koło Krasnopol, niedziela – godzina 9:30 Koło Gospodyń Wiejskich Afrodyta w Krasnopolu.
  5. Zbliża się okres Wszystkich Świętych i listopadowych zaduszek, dlatego przygotowujemy wypominki za naszych zmarłych. Wypominki za zmarłych będą odmawiane przed każdą Mszą Świętą o godz. 8:00, godz. 10:00 i godz. 12:00. Przy figurze Matki Bożej są przygotowane druki do wypominek oraz są dostępne na naszej parafialnej stronie internetowej z możliwością ich edycji – prosimy aby młodzi pomogli swoim dziadkom i babciom w umożliwieniu wydrukowania tych wypominek w swoich domach. Wypełnione kartki należy przynosić do Księdza Proboszcza lub do Pana Mirka Żukowskiego.
  6. Jutro w poniedziałek, 18 października, Święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy szczególnie o lekarzach i pielęgniarkach z naszej Przychodni oraz farmaceutach Państwo Kaliszewskich. Tego dnia też swoje imieniny obchodzi nasz Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej p. Łukasz Daniłowicz.
  7. We wtorek, 19 października obchodzimy 37. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Z tej racji jest to jednocześnie Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.
  8. W piątek, 22 października Wspomnienie Świętego Jana Pawła II.
  9. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć Księdza Błażeja Górskiego, który pochodzi z Parafii Jeleniewo, a obecnie posługuje na Ukrainie, w Diecezji Odesko – Symferopolskiej w Parafii p. w. Bożego Miłosierdzia w mieście Rozdzielna. Wygłosi słowo Boże i będzie możliwość wesprzeć finansowo wspólnotę, w której posługuje.
  10. Trwając w roku jubileuszowym 25. lat Kapłaństwa, który przeżywam razem z Wami i zgodnie z myślą przewodnią tego świętowania „Miłość rodzi się z wdzięczności” pragnę z całego serca podziękować za wszystko co zostało uczynione z Waszej strony w ramach przygotowania i przeprowadzenia tej Uroczystości. Dlatego moje podziękowania kieruję do: p. p. Bożena i Piotr Tomaszewscy, p. p. Wanda i Romuald Sosnowscy, p. Beata Sosnowska, p. Piotr Tomkiewicz, Kleryk Paweł Paszkiewicz, p. Karol Marzec, p. p. Agnieszka i Albert Rydzewscy, p. p. Edyta i Robert Grzęda z córką Olgą, p. Dariusz Wojciechowski, p. p. Maria i Krzysztof Stefańscy, p. Aneta Kisiel, p. Małgorzata Hołubowicz, p. Anna Staniszewska, p. Weronika Staniszewska, p. Lucjan Staniszewski, p. Magdalena Sutuła, p. Szymon Maciorowski, p. Halina Pomian, p. Joanna Orzechowska, p. Biruta Łukowska, p. Żaneta Łukowska, p. Małgorzata Sadowska, p. Marzena Orzechowska i p. Andrzej Killer, p. Helena Bacewicz, p. Justyna Stolarska, p. Piotr Gwiazdowski, p. Halina Tarlecka, p. Bożena Makarewicz, p. Justyna Zawadzka, p. Agnieszka Korsakowska Dyrektor Gminnego Centrum Czytelnictwa i Kultury w Krasnopolu wraz z współpracownikami, Koło Gospodyń Wiejskich Afrodyta w Krasnopolu, p. Jan Malinowski, p. Andrzej pielgrzym jakubowy, p. Mirosław Żukowski ze wspaniałym chórem, Służba Liturgiczna Ołtarza z Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii Świętej oraz wszyscy, którzy wsparli tę agapę finansowo.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

18 PAŹDZIERNIKA – 24 PAŹDZIERNIKA 2021 R.

 

18 października 2021 r. – poniedziałek: Święto Świętego Łukasza Ewangelisty (patron Służby Zdrowia)

Godz. 16:00 Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz.16:20Nabożeństwo Różańca Świętego

Godz. 17:00

Śp. + Jan Pomian

Śp. + Weronika Świtajewska

Śp. + Adam Orzechowski (6. miesiąc po śmierci, intencja od siostry Heleny z rodziną)

 

19 października 2021 r. – wtorek: 37. rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI DUCHOWNYCH NIEZŁOMNYCH

Godz. 16:00 Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz.16:20Nabożeństwo Różańca Świętego

Godz. 17:00

Śp. + Damian Kościński (12. rocznica śmierci)

 

20 października 2021 r. – środa: Wspomnienie Świętego Jana Kantego

Godz. 16:00 Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz.16:20Nabożeństwo Różańca Świętego

Godz. 17:00

Śp. + Czesława Wanda Ambrosiewicz

(intencja od pracowników GOPS’u i pracowników Urzędu Gminy Krasnopol)

 

21 października 2021 r. – czwartek:

Godz. 16:00 Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz.16:20Nabożeństwo Różańca Świętego

Godz. 17:00

Śp. + Helena Kowalewska (intencja od siostrzenic i sąsiadki p. Krystyny)

 

22 października 2021 r. – piątek:

WSPOMNIENIE ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Godz. 16:00 Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz.16:20Nabożeństwo Różańca Świętego

Godz. 17:00

Śp. + Stanisława, Jan Krachało

Śp. + Cecylia Barańska

 

23 października 2021 r. – sobota:

Godz. 16:00 Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz.16:20Nabożeństwo Różańca Świętego

Godz. 17:00

Śp. + Mateusz Olechna

Śp. + Jan Luty (21. rocznica śmierci)

Śp. + Konstanty Olechna

 

24 października 2021 r. – NIEDZIELA

Godz. 8:00

Śp. + Irena i Wiktor Sienkiewicz

Pro populo

Godz. 10:00

Śp. + Jan Sosnowski (10. miesiąc po śmierci)

Godz. 12:00

Dziękczynna w 1. Rocznicę urodzin Weroniki Szrajbert

Śp. + Jadwiga Radomska (1. rocznica śmierci)

Grupa dyskusyjna: