3 PAŹDZIERNIKA 2021 r.

1. Dziękuję za przygotowanie naszej Świątyni – p. Renacie Alboszta z córką Weroniką. P. Marzanna Alboszta z córką Magdaleną. Na tym kończą swój dyżur chrześcijanie z kolonii Brogi. Od najbliższej soboty dyżur przejmują chrześcijanie z kolonii pod Pawłówką.
  2. Kochani Parafianie i czcigodni goście przygotowujemy się do przebudowy Prezbiterium a szczególnie nowego Ołtarza Ofiarnego. Już dziś proszę Was o dary finansowe, które chcielibyście złożyć na sfinansowanie tego dzieła. Miejmy swój udział tak naprawdę w najdonioślejszym wydarzeniu jakie z pewnością będziemy mieli możliwość przeżyć w XXI wieku, w Roku Jubileuszowym 240. lecia istnienia naszej Parafii. Udział w przygotowaniu Konsekrowanego Ołtarza Ofiarnego i Prezbiterium to jest szczególny wyjątkowy dar i to jest wielki zaszczyt, że możemy zrobić to my, obecni Parafianie tej wspólnoty. Wiem, że na tyle kochacie swoją Parafię i Świątynię, że nie trzeba Was do tego szczególnie zachęcać. Skoro nasi przodkowie zbudowali tę Świątynię w roku 1862, to My jako Wspólnota, mając głęboką wiarę w Boga i miłość do Kościoła zapiszmy się w historii jako Ci, którzy zachowali się tak jak trzeba.
  3. Bardzo dziękuję za kolejne datki na nowy Ołtarz Ofiarny i przebudowę prezbiterium. Ofiarodawcami są: p. Małgorzata i Zbigniew Puza, p. Krystyna Jabłońska, p. Krystyna i Piotr Tarleccy, p. Henryka i Ignacy Karłowicz, p. Rajmund Kamiński, p. Zofia Matyszczyk, p. Zofia Tananis, p. Wacław i Maria Kowalewscy.
    Jednocześnie parafia założyła tzw. subkonto, które jest właśnie do obsługi wpłat na rzecz przebudowy prezbiterium i ołtarza – 71 9367 0007 0010 0019 5676 0004.
  1. Zachęcam do nabożeństw Różańcowych oraz do tej modlitwy
    w rodzinach. Bardzo szczególnie proszę ojców aby chwycili za Różaniec i gromadzili do modlitwy całe swoje rodziny. W tym tygodniu proszę poszczególne grupy do prowadzenia różańca: poniedziałek – Dzieło Nieustającej Nowenny Uczniów Jezusa, wtorek – Krąg Biblijny, środa – Apostolat Margaretka, czwartek – Ks. Krzysztof Mulewski, piątek – dzieci pierwszokomunijne, sobota – młodzież przygotowująca się do Bierzmowania, niedziela – godzina 9:30 rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
  2. W czwartek, 7 października br. Z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej zapraszam chętnych na pieszą pielgrzymkę na Górę Różańcową. Gromadzimy się o godz. 12:30 w Kościele. Po dotarciu na miejsce odprawiona zostanie Msza Święta o godz. 14:00.
  3. W najbliższą sobotę i niedzielę nasza Parafia będzie przeżywać tzw. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Rozpoczynamy w sobotę Mszą Świętą o godz. 7:30, następnie od godz. 8:00 będziemy trwać na adoracji Najświętszego Sakramentu. Porządek adoracji jest następujący:
    8:00 – 9:00 – mieszkańcy ul. Wojska Polskiego
    9:00-10:00 – mieszkańcy Kolonii na jeziorem Długim
    10:00-11:00 – mieszkańcy Kolonii na Murowany Most
    11:00-12:00 – mieszkańcy Kolonii pod Pawłówką
    12:00-13:00 – mieszkańcy Kolonii pod Żłobinem
    13:00 – 14:00 – mieszkańcy Budy Ruskiej
    14:00-15:00 – mieszkańcy Aleksandrowa
    15:00-16:00 – mieszkańcy Michnowiec i Romanowiec.
    W sobotę adorację zakończymy Mszą Świętą o godz. 17:00.
    W niedzielę, która jest też XXI Dniem Papieskim, między godz. 9:00 a godz. 10:00 adorują Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie nauczyciele i wychowawcy naszej Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Krasnopolu. Miedzy godz. 11:00 a godz. 12:00 do adoracji zapraszam wszystkich Parafian.
  1. W sobotę 9 października swoje kolejne urodziny będzie obchodził Pan Jacek Łangowski nasz kościelny. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  2. Burmistrz Miasta Sejny i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach zapraszają 8 października 2021 r. o godz. 18:00 na spotkanie edukacyjne, połączone z częścią artystyczną poświęcone uzależnieniom pn. ”Dobrze, że jesteś – droga od kryzysu do radości”, w którym udział wezmą Rafał Porzeziński i Lech Dyblik. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

4 PAŹDZIERNIKA – 10 PAŹDZIERNIKA 2021 R.

4 października 2021 r. – poniedziałek: ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU

Nabożeństwo Różańca Świętego

Śp. + Grzegorz Fadrowski (1. rocznica śmierci)

5 października 2021 r. – wtorek: WSPOMNIENIE ŚWIĘTEJ FAUSTYNY KOWALSKIEJ