24 PAŹDZIERNIKA 2021 r.

1. Dziękuję za przygotowanie naszej Świątyni: p. Halinie Luty, p. Paulinie Klim, p. Dorocie i Nicol Olechna.
  2. Kochani Parafianie i czcigodni goście przygotowujemy się do przebudowy Prezbiterium a szczególnie nowego Ołtarza Ofiarnego. Już dziś proszę Was o dary finansowe, które chcielibyście złożyć na sfinansowanie tego dzieła. Miejmy swój udział tak naprawdę w najdonioślejszym wydarzeniu jakie z pewnością będziemy mieli możliwość przeżyć w XXI wieku, w Roku Jubileuszowym 240. lecia istnienia naszej Parafii. Udział w przygotowaniu Konsekrowanego Ołtarza Ofiarnego i Prezbiterium to jest szczególny wyjątkowy dar i to jest wielki zaszczyt, że możemy zrobić to my, obecni Parafianie tej wspólnoty. Wiem, że na tyle kochacie swoją Parafię i Świątynię, że nie trzeba Was do tego szczególnie zachęcać. Skoro nasi przodkowie zbudowali tę Świątynię w roku 1862, to My jako Wspólnota, mając głęboką wiarę w Boga i miłość do Kościoła zapiszmy się w historii jako Ci, którzy zachowali się tak jak trzeba.
  3. W związku z tym, że termin konsekracji został przesunięty na przyszły rok to jednak kwestia dalszych ofiar jest aktualna choć przeciągnięta w czasie. Czas kolędy w przyszłym roku będzie okazją do rozmów na ten temat i bliższego zapoznania się z dziełem konsekracji Kościoła i Ołtarza. Parafia założyła tzw. subkonto, które jest właśnie do obsługi wpłat na rzecz przebudowy prezbiterium i ołtarza – 71 9367 0007 0010 0019 5676 0004.
  4. Zachęcam do nabożeństw Różańcowych oraz do tej modlitwy w rodzinach. Bardzo szczególnie proszę ojców aby chwycili za Różaniec i gromadzili do modlitwy całe swoje rodziny. Kolejność poszczególnych grup prowadzących różaniec w tym tygodniu: poniedziałek – emerytowani pracownicy Polskich Kolei p. Zdzisław Ambrosiewicz i p. Stanisław Grabowski, wtorek – rodziny rolnicze, środa – przedstawiciele służb mundurowych (Policja, Straż Graniczna, Służba Więzienna), czwartek – ministranci, piątek – młodzież klasy 8A i 8B, sobota – Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, niedziela – zelatorzy Żywego Różańca i animatorzy wszystkich grup duszpasterskich.
  5. Zbliża się okres Wszystkich Świętych i listopadowych zaduszek, dlatego przygotowujemy wypominki za naszych zmarłych. Wypominki za zmarłych będą odmawiane przed każdą Mszą Świętą o godz. 8:00, godz. 10:00 i godz. 12:00. Przy figurze Matki Bożej są przygotowane druki do wypominek oraz są dostępne na naszej parafialnej stronie internetowej z możliwością ich edycji – prosimy aby młodzi pomogli swoim dziadkom i babciom w umożliwieniu wydrukowania tych wypominek w swoich domach. Wypełnione kartki należy przynosić do Księdza Proboszcza lub do Pana Mirka Żukowskiego.
  6. 1 listopada Msze Święte będą celebrowane jak w niedzielę. Tradycyjnie po pierwszej Mszy Świętej, która odbędzie się w kościele wychodzimy procesyjnie na cmentarze parafialne i tam odbędą się poszczególne stacje modlitw za naszych zmarłych.
  7. We wtorek w Dzień Zaduszny Msza Święta o godz. 10:00 w Kościele, o godz. 15:00 w kaplicy na cmentarzu i o godz. 17:00 w Kościele.
  8. W sobotę 30 października 2021 r. zapraszam na godzinę 9:00 chętne osoby i mające wolniejszy czas na sprzątanie kaplicy na cmentarzu w celu przygotowania na Dzień Zaduszny abyśmy mogli w godnych warunkach celebrować Eucharystię.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

25 – 31 PAŹDZIERNIKA 2021 R.

25 października 2021 r. – poniedziałek:

Pogrzeb: Śp. + Wojciech Motulewicz

Śp. + Jerzy Teodor Bigosiński

26 października 2021 r. – wtorek:

Godz.16:20 Nabożeństwo Różańca Świętego

Śp. + Józef Karłowicz (9. miesiąc po śmierci)

27 października 2021 r. – środa:

Dziękczynna w 70. rocznicę urodzin p. Henryki Karłowicz

28 października 2021 r. – czwartek:

ŚWIĘTO ŚW. APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA

Śp. + Franciszka Krupińska

29 października 2021 r. – piątek: