OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 lipca 2020 r.

 

  1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni p. p. Józefowi i Renacie Maksimowicz i p. Beacie Stroniewskiej. Dziękujemy też za kwiaty do ołtarza. P. s. bardzo proszę i upominam aby nikt poza p. Beatą Sosnowską nie ingerował w dekoracje kwiatów.
  2. Podczas wakacji pamiętajmy nie ma urlopu od Pana Boga!!
  3. Mając na uwadze pismo Ełckiej Kurii Diecezjalnej, proszę o dostosowywanie się do wymogów i obostrzeń sanitarnych w związku z epidemią, która wciąż trwa (w ostatnich dniach pojawiają się przypadki osób zarażonych w naszych powiatach) tj.: wierni w kościołach mają obowiązek zakrywać usta i nos podczas nabożeństw i modlitwy prywatnej. W kruchcie jest wyraźna i widoczna informacja o tym obowiązku.
  4. W związku z pieszą pielgrzymką Suwałki – Wilno chcę podziękować za pomoc w przyjęciu pielgrzymów w naszej Parafii. Dziękujemy p. p. Małgorzacie i Zbigniewowi Puza i p. p. Marii i Krzysztofowi Stefańskim za gotowość przyjęcia pielgrzymów u siebie. Dziękuję też osobom, które pomagały w domu rekolekcyjnym – p. Agnieszce Rydzewskiej, p. Anecie Kisiel, p. Joannie Tarleckiej, p. Joannie Orzechowskiej, p. p. Bożenie i Piotrowi Tomaszewskim.
  5. Informuję, iż dnia 5 września 2020 r. (sobota) organizowane w naszej Parafii i Gminie Dożynki Diecezjalne odbędą się w pełnym wymiarze, dlatego też bardzo prosimy aby wszystkie sołectwa naszej Gminy Krasnopol oraz inne formacje społeczne przemyślały swój udział w tych Dożynkach. Mamy na myśli stoiska i namioty gdzie uczestnicy Dożynek będą mogli się posilić. Prosimy aby do końca lipca już tę sprawę zamknąć. Liczymy, że naprawdę wielu chętnie będzie chciało służyć w ramach tego dzieła. Równolegle mamy nadzieję, że rolnicy naszej Parafii i Gminy Krasnopol przygotują kilka wspaniałych wieńców dożynkowych.

W tym tygodniu mamy dwa bardzo ważne spotkania Komitetu Organizacyjnego tych Dożynek. Pierwsze jutro – w poniedziałek o godz. 14:00, drugie w sobotę 1 sierpnia o godz. 10:00.                Spotykamy się w domu rekolekcyjnym. Obecność wszystkich obowiązkowa.

  1. Od 19 do 26 lipca 2020 r. trwał XXI TYDZIEŃ ŚW. KRZYSZTOFA. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów. Jak co roku będzie możliwość wsparcia finansowego w ramach akcji MIVA Polska, której celem jest wsparcie misjonarzy. Akcja ma tytuł JEDEN GROSZ ZA JEDEN KILOMETR.
  2. Zapowiedzi: Marcin Świacki, kawaler i Daria Ślązak, panna, obydwoje zamieszkali w Parafii tutejszej – zapowiedź druga.
  3. 1 sierpnia przypada Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. To bardzo ważny i jednocześnie dramatyczny czas w dziejach naszej historii. Pamiętajmy, iż pośród nas mieszka p. Janusz Kaliszewski, który nie był żołnierzem Powstania Warszawskiego, niemniej jako 7 letni chłopak był świadkiem i przeżywał historię, którą my znamy tylko z przekazu i lekcji historii.
  4. 1 sierpnia przypada też pierwsza sobota miesiąca. Chorych mieszkających w Krasnopolu odwiedzę z Komunią Świętą w godzinach popołudniowych.
  5. 31 lipca będę obchodził 50. urodziny. Pragnę je przeżywać wraz parafianami i ludźmi dobrej woli. Dlatego też, z głębi serca serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na Eucharystię o godzinie 18:00 w mojej intencji, w podziękowaniu Panu Bogu za dar życia, wiary i wielu łask Bożych. Eucharystii będzie przewodniczyć Dziekan Dekanatu Sejneńskiego Ksiądz Prałat Zbigniew Bzdak. Po Mszy Świętej przejdziemy na podwórko przed plebanią aby tam przeżywać radość wspólnoty w ramach agapy. Liczę na Waszą radosną obecność w tym ważnym dla mnie dniu.
Grupa dyskusyjna: