OGŁOSZENIA PARAFIALNE

02 sierpień  2020 r.

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni.
 2. Podczas wakacji pamiętajmy nie ma urlopu od Pana Boga!!
 3. Mając na uwadze pismo Ełckiej Kurii Diecezjalnej, proszę o dostosowywanie się do wymogów i obostrzeń sanitarnych w związku z epidemią, która wciąż trwa (w ostatnich dniach pojawiają się przypadki osób zarażonych w naszych powiatach) tj.: wierni w kościołach mają obowiązek zakrywać usta i nos podczas nabożeństw i modlitwy prywatnej. W kruchcie jest wyraźna i widoczna informacja o tym obowiązku.
 4. Przypominam, iż rozpoczęty miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości Narodu. Zachęcam do daru z samego siebie.
 5. Główny odpust Parafialny Przemienienia Pańskiego odbędzie się za tydzień 9 sierpnia. Proszę o liczny i radosny udział wiernych naszej Parafii i naszych gości oraz odpowiedzialną służbę asysty procesji Eucharystycznej.
 6. Msze Święte w dniu 06.08.2020r. o godzinie 9:00 i 17:00. Główne uroczystości odpustowe w niedzielę 09.08.2020r. o godzinie 12:00.
 7. W dniach 6 i 7 sierpnia przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Chorych będę odwiedzał w czwartek od godziny 11:00, a w piątek od godziny 10:00.
 8. Dnia 8 sierpnia 2020 roku (sobota) odbędzie się XVIII Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej.

10.00 – Rozpoczęcie spotkania i powitanie przybyłych grup,

10.15 – Różaniec (w czasie różańca możliwość spowiedzi św.),

11.00 – Msza św.

12.30 – Posiłek,

13.00 – Otwarty miting,

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia,

15.30 – Błogosławieństwo na zakończenie pielgrzymki.

 1. Informuję, iż dnia 5 września 2020 r. (sobota) organizowane w naszej Parafii i Gminie Dożynki Diecezjalne odbędą się w pełnym wymiarze, dlatego też bardzo prosimy aby wszystkie sołectwa naszej Gminy Krasnopol oraz inne formacje społeczne przemyślały swój udział w tych Dożynkach. Mamy na myśli stoiska i namioty gdzie uczestnicy Dożynek będą mogli się posilić. Liczymy, że naprawdę wielu chętnie będzie chciało służyć w ramach tego dzieła. Równolegle mamy nadzieję, że rolnicy naszej Parafii i Gminy Krasnopol przygotują kilka wspaniałych wieńców dożynkowych.

Spotkanie Komitetu Organizacyjnego tych Dożynek a szczególnie sołtysów sołectw naszej Gminy Krasnopol dziś w niedzielę godz. 19.00. Spotykamy się w domu rekolekcyjnym. Obecność wszystkich obowiązkowa. Bardzo proszę o modlitwę w intencji Dożynek Diecezjalnych!!!

 1. W ramach XXI TYGODNIA ŚW. KRZYSZTOFA była też możliwość wsparcia finansowego w ramach akcji MIVA Polska, której celem jest wsparcie misjonarzy. Nasi kierowcy mieli otwarte serca i nie tylko i ofiarowali 791 złotych i bardzo dziękuję w imieniu wszystkich posługujących na misjach, których wspieramy w ramach akcji „MIVA Polska”.
 2. 31 lipca obchodziłem 50. urodziny. Pragnąłem je przeżywać wraz parafianami i ludźmi dobrej woli. Dlatego też, z głębi serca serdecznie pragnę podziękować za wspaniały udział. Imiennie podziękuję za tydzień.
Grupa dyskusyjna: