OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 lipca 2020 r.

  1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni Bożenie Bierdziewskiej, p. Beacie Kowalewicz, p. Iwonie Siemienkiewicz oraz p. Teresie Daniłowicz z dziećmi Maciejem, Bartkiem i Zuzią!!Dziękujemy też za dar na kwiaty do ołtarza. Na tym mieszkańcy Krucieniszek kończą swój dyżur. Opiekę nad Świątynią przejmują mieszkańcy Michnowiec.
  2. Podczas wakacji pamiętajmy nie ma urlopu od Pana Boga!!
  3. Mając na uwadze pismo Ełckiej Kurii Diecezjalnej, proszę o dostosowywanie się do wymogów i obostrzeń sanitarnych w związku z epidemią, która wciąż trwa (w ostatnich dniach pojawiają się przypadki osób zarażonych w naszych powiatach) tj.: wierni w kościołach mają obowiązek zakrywać usta i nos podczas nabożeństw i modlitwy prywatnej. W kruchcie jest wyraźna i widoczna informacja o tym obowiązku.
  4. W związku z pieszą pielgrzymką Suwałki – Wilno tradycyjnie organizowany jest wyjazd autokarem do Wilna 24 lipca o godz. 5.00 rano. Koszt 80 zł i zapisy jak zawsze u p. Bogusi. Bardzo DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy pomogli naprawdę od serca w przyjęciu naszych pielgrzymów. Ksiądz Krzysztof imiennie podziękuję za tydzień.
  5. Informuję, iż dnia 5 września 2020 r. (sobota) organizowane w naszej Parafii i Gminie Dożynki Diecezjalne odbędą się w pełnym wymiarze, dlatego też bardzo prosimy aby wszystkie sołectwa naszej Gminy Krasnopol oraz inne formacje społeczne przemyślały swój udział w tych Dożynkach. Mamy na myśli stoiska i namioty gdzie uczestnicy Dożynek będą mogli się posilić. Prosimy aby do końca lipca już tę sprawę zamknąć. Liczymy, że naprawdę wielu chętnie będzie chciało służyć w ramach tego dzieła. Równolegle mamy nadzieję, że rolnicy naszej Parafii i Gminy Krasnopol przygotują kilka wspaniałych wieńców dożynkowych.
  6. W najbliższą sobotę przypada święto świętego JAKUBA APOSTOŁA. Dla nas jest bardzo bliski ponieważ przez naszą parafię przebiega szlak świętego Jakuba i jest naszym szczególnym patronem.
  7. Od 19 do 26 lipca 2020 r. trwa XXI TYDZIEŃ ŚW. KRZYSZTOFA. 25 lipca (sobota) przypada wspomnienie świętego Krzysztofa – patrona kierowców, podróżujących i pojazdów mechanicznych. Z tej racji zarówno w sobotę 25 lipca po porannej Eucharystii jak i w niedzielę 26 lipca po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów. Jak co roku będzie możliwość wsparcia finansowego w ramach akcji MIVA Polska, której celem jest wsparcie misjonarzy. Akcja ma tytuł JEDEN GROSZ ZA JEDEN KILOMETR.

W sobotę 25 lipca swoje imieniny obchodzić będzie p. Krzysztof Stefański. Zapewniamy o modlitwie za wszystkich Krzysztofów w naszej Parafii.

  1. Bardzo DZIĘKUJEMY p. Algidzie Annie Paszkiewicz za dar pięknych hortensji do naszych ogrodów przy plebanii.
  2. Zapowiedzi: Marcin Świacki, kawaler i Daria Ślązak, panna, obydwoje zamieszkali w Parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza.
Grupa dyskusyjna: