OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15.03.2020 r.

 

  1. Bardzo dziękujemy za przygotowanie świątyni następującym osobom: p. Piotr Malczewski i p. Przemysław Wierzbicki. Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom Budy Ruskiej za odpowiedzialną postawę troski o Świątynię. Szczególne podziękowania składam p. Sylwii Iwanow sołtys tej wsi za świetną współpracę i koordynację działań. Od najbliższej soboty służbę przejmują mieszkańcy Gremzd Polskich.
  2. Zachęcamy do nabywania Martyrii oraz innych czasopism katolickich.
  3. Codziennie Msza Święta o godzinie 8:00 z wyjątkiem piątku o godzinie 17:00.
  4. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W NASZEJ PARAFII W TYM ROKU SĄ ODWOŁANE. NAJPRAWDOPODOBNIEJ ODBĘDĄ SIĘ W OKRESIE WIELKANOCNYM.
  5. 19 marca 2020 r. obchodzimy Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim Józefom, kobietom i mężczyznom, składamy z darem modlitwy najlepsze życzenia trwania w łasce Jezusa Chrystusa. Szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy Ks. kan Józefa Majewskiego.
  6. W związku z Komunikatem i Dekretem J. E. Ks. bp Jerzego Mazura w naszej parafii do 29 marca 2020 r. wchodzą następujące zmiany:
    – odwołane są rekolekcje wielkopostne,

– pozostaje Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 16:20 (przychodzi na to Nabożeństwo mniej niż 50 osób),

– od poniedziałku 16 marca do 29 marca 2020 r. (dni powszednie) o godz. 15:00 w Kościele parafialnym będę odmawiał Koronkę do Bożego Miłosierdzia i celebrował Mszę Świętą, bez udziału wiernych, w intencji o oddalenie pandemii koronawirusa. W tym czasie proszę wiernych o duchową łączność i odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego w miejscach przebywania. Zaś codziennie o godz. 20:30 będę odmawiał różaniec w Kościele parafialnym w Krasnopolu a wiernych świeckich zachęcam do tej modlitwy w swoich domach rodzinnych i miejscach przebywania,

– Komunię Świętą starajmy się przyjmować generalnie do ust, jeżeli ktoś uważa, że z przyczyn higienicznych bezpieczniejszym jest przyjęcie Komunii Świętej na rękę niech uczyni właściwy gest liturgiczny

– wszystkie pełne komunikaty i dekret Biskupa są dostępne na naszej stronie internetowej.

– Kościół nasz parafialny jest otwarty cały dzień do godz. 21:00 w związku z czym zachęcam do indywidualnej modlitwy i nawiedzenia Najświętszego Sakramentu w naszej Świątyni,

– Osoby, które zamówiły intencje na rekolekcje wielkopostne proszę o zgłoszenie się do mnie w celu ustalenia nowych terminów.

Grupa dyskusyjna: