OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22.03.2020 r.

 

 1. Bardzo dziękujemy za przygotowanie świątyni następującym osobom: p. Iwonie Lewończyk, p. Gabrysi Lewończyk, p. Wioletcie Sitko, p. Rafałowi Sitko.
 2. Zachęcamy do nabywania Martyrii oraz innych czasopism katolickich.
 3. Codziennie Msza Święta o godzinie 8:00 z wyjątkiem piątku o godzinie 17:00.
 4. W związku z Komunikatem i Dekretem J. E. Ks. bp Jerzego Mazura w naszej parafii do 29 marca 2020 r. wchodzą następujące zmiany:
  – pozostaje Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 16:20 (przychodzi na to Nabożeństwo mniej niż 50 osób),

– do 29 marca 2020 r. (dni powszednie) o godz. 15:00 w Kościele parafialnym będę odmawiał Koronkę do Bożego Miłosierdzia i celebrował Mszę Świętą, bez udziału wiernych, w intencji o oddalenie pandemii koronawirusa. W tym czasie proszę wiernych o duchową łączność i odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego w miejscach przebywania. Zaś codziennie o godz. 20:30 będę odmawiał różaniec w Kościele parafialnym w Krasnopolu a wiernych świeckich zachęcam do tej modlitwy w swoich domach rodzinnych i miejscach przebywania,

– Komunię Świętą starajmy się przyjmować generalnie do ust, jeżeli ktoś uważa, że z przyczyn higienicznych bezpieczniejszym jest przyjęcie Komunii Świętej na rękę niech uczyni właściwy gest liturgiczny

– wszystkie pełne komunikaty i dekret Biskupa są dostępne na naszej stronie internetowej.

– Kościół nasz parafialny jest otwarty cały dzień do godz. 21:00 w związku z czym zachęcam do indywidualnej modlitwy i nawiedzenia Najświętszego Sakramentu w naszej Świątyni,

– Osoby, które zamówiły intencje na rekolekcje wielkopostne proszę o zgłoszenie się do mnie w celu ustalenia nowych terminów.

 1. 24 marca we wtorek Narodowy Dzień Życia. Jest to też dzień poświęcony Polakom ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
 2. W środę 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień świętości życia. Zachęcamy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Możliwość przystąpienia do tej adopcji będzie zarówno na Mszy Świętej porannej jak i wieczornej.
  Tego dnia obchodzimy 28 rocznicę utworzenia Diecezji Ełckiej. W czasie Mszy Świętej tego dnia odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.
 3. W najbliższy wtorek 24 marca swoje urodziny obchodzi jeden z naszych ministrantów Kamil Sosnowski.
 4. Bardzo dziękuję p. Hubertowi Muraczewskiemu za wykonanie paleniska ogrodowego.

 

 

Grupa dyskusyjna: