OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7 czerwca 2020 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom Krasnego za dyżur i opiekę nad Świątynią. Od najbliższej soboty dyżur przejmują mieszkańcy Żubronajcia.
  2. Informuję, iż z najnowszych rozporządzeń władz wynika, że zostają zniesione limity liczbowe wiernych w kościołach – nakazane jest jedynie zachowywanie odstępów między wiernymi.
  3. Przypominamy, iż Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 7:30, a w niedzielę o 8:30. Część pierwsza ok. 15 minut – adoracja w ciszy.
  4. Pragnę przeprosić chorych, których miałem odwiedzić z Komunią Świętą jednak z uwagi na bezpieczeństwo sanitarne i zdrowotne nie mogłem tego dnia Was odwiedzić. W związku z powyższym tę grupę chorych odwiedzę w najbliższy piątek 12 czerwca.
  5. Bardzo dziękuję p. Zbigniewowi Terleckiemu, jego synowi Tymoteuszowi, p. Andrzejowi Tylman, p. Stanisławowi Przekopskiemu i p. Karolowi Daniłowiczowi za intensywne prace w trosce o nasze ogrody.
  6. W poniedziałek swoje urodziny obchodzić będzie p. Łukasz Daniłowicz.
  7. Zapowiedzi: Grzegorz Adam Sikora, kawaler, zamieszkały w Parafii p. w. Św. Jerzego w Starej Kościelnicy Diecezja Elbląska i Monika Sofińska, panna, zamieszkała w Parafii p. w. Nawiedzenia NMP w Sejnach a pochodząca z Parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza.
  8. W czwartek 11 czerwca Uroczystość Bożego Ciała, Msze Święte o godzinie 9:00 i 12:00. Procesja Eucharystyczna jak zawsze wyruszy po Mszy Świętej o godzinie 9:00 i pójdziemy trasa okrojoną do 4 Ołtarzy. Pierwszy Ołtarz na wysokości domu p. Stanisława Grabowskiego (przygotowują mieszkańcy ul. Słonecznej), drugi Ołtarz na wysokości domu p. Bożeny i Piotra Tomaszewskich (przygotowują mieszkańcy ul. 1 Maja), trzeci Ołtarz przy Straży Pożarnej (przygotowują Strażacy) i czwarty Ołtarz przy Grocie Zwiastowania NMP (przygotowuje Liturgiczna Służba Ołtarza na czele z Szafarzami). Proszę aby wygląd Ołtarzy był konsultowany z Księdzem Proboszczem.
  9. W związku z Uroczystością Bożego Ciała zapraszam młodzież klasy ósmej należącą do naszej Parafii do pewnych prac we wtorek na godzinę 10:00. Będzie to okazja zrehabilitowania tej młodzieży za brak gotowości do służby wobec swojej Parafii. Liczę na odpowiedzialną postawę rodziców.
  10. W poniedziałek 8 czerwca minie 21. Rocznica wizyty Świętego Jana Pawła II w Diecezji Ełckiej. We wtorek 9 czerwca Rocznica Ingresu J. E. ks. bp Jerzego Mazura do Katedry Ełckiej (2003).

 

 

Grupa dyskusyjna: