OGŁOSZENIA PARAFIALNE

31 maja 2020 r.

 1. Bardzo dziękuję Alicji Dąbrowskiej z córką Olą, p. Alicji Turowicz, p. Julii Turowicz, p. Annie Jankowskiej, p. Wioletcie Kamińskiej za przygotowanie świątyni.
 2. Informuję, iż z najnowszych rozporządzeń władz wynika, że zostają zniesione limity liczbowe wiernych w kościołach – nakazane jest jedynie zachowywanie odstępów między wiernymi.
 3. Odczytać dekret Biskupa Ordynariusza o odwołaniu dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
 4. Przypominamy, iż Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 7:30, a w niedzielę o 8:30. Część pierwsza ok. 15 minut – adoracja w ciszy.
 5. Jutro Uroczystość Głównej Patronki Diecezji Ełckiej – uroczystość NMP Matki Kościoła. Jest to też Dzień Dziecka.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzam zgodnie z harmonogramem.
 7. W czwartek 4 czerwca – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 8. Bardzo dziękuję p. Romualdowi Sosnowskiemu za wykoszenie trawy wokół naszej Świątyni oraz za codzienną ogólną opiekę nad dobrym funkcjonowaniem i wyglądem terenu parafialnego oraz naszych budynków. Dziękuję jak zawsze opiekunce dekoracji kwiatowych, które swoim pięknem uwielbiają Ducha Świętego.
 9. Wczoraj mieliśmy w parafii bardzo ważne wydarzenie – swój dzień skupienia przeżywał Krąg Diecezjalny Domowego Kościoła Diecezji Ełckiej na czele z Parą Diecezjalną p. Karolem i Iwoną Marchel. Pragnę szczególnie podziękować za świetnie zorganizowane gościnne przyjęcie naszych gości w ramach agapy na plebanii – tj. p. Marzenie Sosnowskiej, p. Bożenie Tomaszewskiej, p. Wiolecie Czokajło, p. Kamili Chmielewskiej, p. Sylwii Gwiazdowskiej.
 10. Dziękując wszystkim zatroskanym parafianom za dotychczasową nie tylko troskę duchową, logistyczną ale i materialną pamiętajmy o dalszej naszej odpowiedzialności za naszą Parafię.
 11. Dzielimy się radością, że w najbliższy piątek 5 czerwca rocznicę swoich urodzin będzie obchodził p. Marian Myszczyński (jeden z naszych szafarzy), a w niedzielę 7 czerwca swoje imieniny będzie obchodził p. Wiesław Hałaburda. Obydwu Panom oprócz życzeń składamy dar modlitwy.

 

Grupa dyskusyjna: