1. Bardzo dziękuję za wspaniałą współpracę wszystkim mieszkańcom Kolonie Brogi w ramach dyżuru sprzątania i troski o naszą świątynię. Naprawdę doceniam ogromne zaangażowanie i wiele radości, która WAM wszystkim towarzyszyła podczas tej wspaniałej służby na rzecz naszej świątyni i parafii. Od najbliższej soboty dyżur przejmują mieszkańcy kolonii pod Pawłówką.
  2. Puszka na fundusz duszpasterstwa młodzieży diecezji ełckiej będzie zbierana za tydzień dziś zaś wspieramy p. Edwarda, który kiedyś był już u nas i zbiera na lekarstwa w walce z chorobą nowotworową.
  3. Jutro uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Wszystkim Janom i Janinom składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych i trwania w wierze!!zapewniamy o modlitwie tego dnia szczególnie uroczyście.
  4. W najbliższy czwartek zakończenie „Oktawy Bożego Ciała” i procesji eucharystycznych. Tego dnia jest obrzęd poświęcenia wianków. Dzieci komunijne szczególnie dziewczynki dalej służą Jezusowi sypiąc kwiatuszki  podczas procesji do końca Oktawy Bożego Ciała a chłopcy, którzy wyrazili chęć zostania ministrantami zapraszamy do współpracy już od najbliższej niedzieli.
  5. W czwartek też mamy wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Z racji, że w naszej parafii i świątyni szczególnie gorliwie czcimy obraz NMP Nieustającej Pomocy to zapraszam aby w tym dniu szczególnie trwać na modlitwie przed JEJ obrazem.
  6. W piątek 28 czerwca UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA  PANA JEZUSA. Jest to światowy dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jest to też Narodowy Dzień Pamięci Poznańskiego Czerwca ( 1956). Tego dnia post nie obowiązuje z racji uroczystości kościelnej.
  7. W sobotę 29 czerwca uroczystość Św. APOSTOŁÓW PIOTRA i PAWŁA.  Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w tym dniu: pobożnie odmówi ‚Ojcze nasz i Wierzę w Boga’ nawiedzając Katedrę św. Wojciecha w Ełku lub bazyliki mniejsze w Augustowie i w Sejnach. Taca tego dnia na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  8. Zgodnie z decyzją Księży Biskupów podjętą na Zebraniu Plenarnym KEP w dniach 13 – 14 czerwca br. we wszystkich kościołach i kaplicach w dniu 23 czerwca po każdej Mszy Świętej należy odśpiewać suplikacje „Święty Boże  … „. Ta pieśń błagalna będzie stanowiła formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.
  9. Bardzo DZIĘKUJĘ wszystkim za radosne przeżycie Uroczystości Bożego Ciała. Całej asyście procesyjnej, wszystkim, którzy przygotowali ołtarze – naprawdę jest duża radość z wykonania tych ołtarzy. Dziękuję naszym Strażakom za zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Trochę było podczas procesji u niektórych rozprężenia i może niepotrzebne rozmowy i komentarze, niektórzy trochę zapomnieli jak się klęka przed Najświętszym Sakramentem – to tylko jest materiał nad którym ciągle trzeba pracować.
  10. Dziękuje dla p. Ireneusza Ferens ( juniora ), p. Romualda Sosnowskiego i dla p. Mirosława Tomkiewicza za prace techniczne przy plebanii.
Grupa dyskusyjna: