OGŁOSZENIA PARAFIALNE

08.09.2018r.

 

 1. Bardzo dziękujemy za przygotowanie świątyni – p. Małgorzacie i Szymonowi Ołownia oraz ich rodzinom.
 2. 14 września 2019r. (sobota) w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w całej Polsce będzie podjęta inicjatywa „Polska pod Krzyżem”, w którą włącza się Diecezja Ełcka i nasza parafia. Główną formą przeżycia naszego włączenia się w dzieło będzie forma grupy pielgrzymkowej pieszej. Rozpoczniemy krótką modlitwą w naszej Świątyni o godzinie 13:30 i wyruszymy na Górę Różańcową. Możliwa jest także inna forma dotarcia na Górę Różańcową np. rowerami lub samochodami. Na miejscu o godzinie 15:00 planowane jest odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia po czym będzie odprawiona Eucharystia, która zakończy nasze spotkanie. Zachęcamy do udziału i proszę o utrwalenie tego spotkania w formie zdjęć.
 3. Przypominam, iż za tydzień 15 września będziemy obchodzić odpust parafialny ku czci Matki Bożej Bolesnej. Główna suma odpustowa o godzinie 12:00 połączona z procesją Eucharystyczną. Nie muszę przypominać o licznym udziale i też pełnej uroczystej asyście procesji eucharystycznej.
 4. Z dniem 26 sierpnia 2019r. decyzją Ks. Biskupa Jerzego Mazura zostałem mianowany Moderatorem Diecezjalnym Domowego Kościoła Diecezji Ełckiej. Proszę o modlitwę i mam nadzieję, że ta misja przysłuży się też dla wszystkich rodzin naszej parafii o ile te małżeństwa i rodziny będą chciały z tego skorzystać.
 5. „Martyria” organizuje wyjazd pielgrzymkowy do Izraela i Palestyny w dniach 19  – 26 listopada 2019r. Szczegóły na plakacie.
 6. Dnia 15 września 2019r. Ks. Jarosław Pierzgalski – obecny proboszcz Parafii w Gibach zaprasza na pielgrzymkę pieszą z Suwałk do Olecka na Uroczystości Odpustowe w Diecezjalnym Sanktuarium Krzyża Świętego w Olecku. Szczegóły na plakacie.
 7. Przypominam, iż nadal trwa zbiórka ogłoszona przez Wójta Gminy Krasnopol i GOPS w Krasnopolu na rzecz Pana Grzegorza, który w wyniku pożaru stracił dach nad głową.
 8. Wielkie podziękowania składam p. Romualdowi Sosnowskiemu, p. Pawłowi Paszkiewiczowi, p. Łukaszowi Daniłowiczowi, p. Piotrowi Żukowskiemu za ogromną pomoc przy budowie ganku.
 9. Taca z odpusty Matki Bożej Bolesnej przeznaczona będzie na dalsze prace remontowe naszej plebanii. Już dziś dziękuję za radosne ofiary.
 10. Informuję, iż od najbliższego czwartku tj. 12 września 2019r. rozpoczynamy czwartkowe adoracje Przenajświętszego Sakramentu w naszej świątyni. Wystawienie Najświętszego Sakramentu odbywać się będzie w godzinach 7:00 – 7:55. Adoracja odbywa się w ciszy i zachęcam wszystkich do choćby kilkuminutowej modlitwy w różnych Waszych osobistych intencjach. Jedną z głównych intencji jest modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 11. Przypominamy, że codziennie Msza Święta codziennie o godzinie 8:00.
Grupa dyskusyjna: