1. Bardzo dziękujemy za przygotowanie świątyni – p. Monice Żynda, p. Halinie Grzędzińskiej, p. Henryce Grzędzińskiej i Oliwii Palanis.
  2. Jutro w poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zaczynamy Eucharystią o godzinie 8:00. ZAPRASZAMY na wspólną modlitwę. Zachęcamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej z okazji nowego roku szkolnego.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzę zgodnie z harmonogramem. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16:00. Tego dnia zbieramy ofiary na Fundusz Misyjny Diecezji Ełckiej – niech to będą nawet drobne ofiary, ale szczere. Uczmy dzieci i młodzież radosnej i bezinteresownej ofiarności.
  4. 14 września 2019r. (sobota) w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w całej Polsce będzie podjęta inicjatywa „Polska pod Krzyżem”, w którą włącza się Diecezja Ełcka i nasza parafia. Proponuję abyśmy zgodnie z zaleceniem i prośbą Ks. Biskupa Jerzego Mazura spotkali się na wspólnej modlitwie, którą rozpoczniemy w naszej świątyni a zakończymy na Górze Różańcowej. Szczegóły za tydzień. Apel Biskupa w najnowszej Martyrii – do nabycia w gazetownikach.
  5. Za tydzień 8 września 2019r. w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rajgrodzie odbędą się Dożynki Diecezjalne A.D. 2019. Duszpasterstwo Rolników Diecezji Ełckiej zapraszają wszystkich rolników oraz wiernych do wspólnej modlitwy i radości. Naszą parafię będzie też reprezentować Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów wraz z wieńcem, który został nagrodzony pierwszym miejscem w naszych tegorocznych dożynkach parafialnych.
    Proponuję i proszę bardzo aby dwa pozostałe wieńce wraz z ich autorami wzięły udział w XI Dożynkach Powiatowych w Sejnach, które odbędą się dnia 15 września 2019r. Z całego serca pragnę docenić wszystkich wykonawców wieńców dożynkowych i koszów obfitości.
  6. „Martyria” organizuje wyjazd pielgrzymkowy do Izraela i Palestyny w dniach 19 – 26 listopada 2019r. Szczegóły na plakacie.
  7. Dnia 15 września 2019r. Ks. Jarosław Pierzgalski – obecny proboszcz Parafii w Gibach zaprasza na pielgrzymkę pieszą z Suwałk do Olecka na Uroczystości Odpustowe w Diecezjalnym Sanktuarium Krzyża Świętego w Olecku. Szczegóły na plakacie.
  8. Wójt Gminy Krasnopol Pan Karol Szrajbert i Kierownik GOPS w Krasnopolu Pani Żaneta Pietrewicz zwracają się z prośbą o pomoc rzeczową Panu Grzegorzowi, który w wyniku pożaru stracił dach nad głową. W siedzibie GPOS w Krasnopolu prowadzona jest zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy tzn.: pościel, koce, ręczniki, kołdry, poduszki, męskie ubrania, środki czystości, mała kuchenka elektryczna, podstawowe artykuły gospodarstwa domowego, produkty żywnościowe z dłuższym terminem ważności. Planowana jest również odbudowa budynku mieszkalnego, zatem prosimy o wsparcie rzeczowe w formie materiałów budowlanych. Wszelkie materiały budowlane prosimy o dostarczanie bezpośrednio Panu Grzegorzowi.Z góry dziękuje za wsparcie i okazanie dobrego serca.
Grupa dyskusyjna: