OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15.09.2019r.

 

 1. Bardzo dziękujemy za przygotowanie świątyni – p. Marlenie Jodzis, p.Oliwii Jankowskiej, p. Katarzynie i Ireneuszowi Ferens. Bardzo dziękuję wszystkim z Pawłówki za opiekę nad świątynią. Na tym mieszkańcy Pawłówki kończą swój dyżur. Od najbliższej soboty służbę wobec swojej świątyni przejmują mieszkańcy kolonii za cmentarzem.
 2. Rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Tydzień wychowania.
 3. 17 września 2019r. we wtorek przypada Dzień Sybiraka. Jest to 80. Rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Modlimy się tego dnia za poległych za Ojczyznę.
 4. 18 września 2019r. Święto Stanisława Kostki, Patrona Polski i Patrona polskiej młodzieży.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 7:00 do 7:55. Zapraszamy serdecznie.
 6. W następną niedzielę taca na WSD w Ełku.
 7. „Martyria” organizuje wyjazd pielgrzymkowy do Izraela i Palestyny w dniach 19  – 26 listopada 2019r. Szczegóły na plakacie.
 8. Wielkie podziękowania składam p. Romualdowi Sosnowskiemu, p. Jackowi Łangowskiemu, p. Pawłowi Paszkiewiczowi, p. Łukaszowi Daniłowiczowi, p. Piotrowi Tomkiewiczowi, p. Piotrowi Żukowskiemu za ogromną pomoc przy budowie ganku. Składam podziękowania p. Wacławowi Kowalewskiemu i p. Witoldowi Tarleckiemu za rozpoczęcie prac porządkowych na poddaszu naszej świątyni.
 9. Z radością informujemy, że nasza Parafia w przyszłym roku we wrześniu 2020r. będzie organizatorem Dożynek Diecezjalnych A.D. 2020. Jednocześnie w roku 2020 będziemy obchodzić 250-lecie założenia Krasnopola. Z tej racji Gmina Krasnopol włącza się we wspólne świętowanie. Jest to poważne logistycznie przedsięwzięcie dlatego powołujemy komitet organizacyjny, w którego skład w sposób naturalny wchodzą wszyscy sołtysi wsi należących do Parafii Krasnopol i Gminy Krasnopol. Zachęcamy też innych ludzi dobrej woli do podjęcia odpowiedzialności za bezpośrednią organizację tego wspaniałego wydarzenia. Jesteśmy wdzięczni Księdzu Biskupowi Diecezji Ełckiej Jerzemu Mazurowi za nominowanie naszej Parafii i Gminy do tego zaszczytnego dzieła. Pragniemy też otoczyć przygotowania i to dzieło darem modlitwy, dlatego proponuję i proszę aby na okres dwunastu miesięcy powstała Męska Róża Różańcowa złożona z rolników oraz ich rodzin – modlitwa niech będzie fundamentem naszej pracy i służby na rzecz Dożynek Diecezjalnych. Pierwsze spotkanie komitetu organizacyjnego odbędzie się 6 października 2019r. (niedziela) po Mszy Świętej o godzinie 12:00. Tego dnia powinna rozpocząć swoją służbę modlitewną Męska Róża Różańcowa. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji rolników i ich rodzin naszej Parafii i Gminy oraz za rolników całej Diecezji Ełckiej. Szczegółowe informacje będziemy przekazywać na następnych niedzielnych Mszach Świętych.
 10. Ogólnie pragnę zauważyć dobro duchowe i wspólnotowe osób które zaangażowały się w naszą parafialną akcję Polska pod Krzyżem. Szczegółowo odniosę się do tego wydarzenia za tydzień.
 11. Podziękowania wszystkim za wszelkie zaangażowanie i przebieg naszego Odpustu. Dziękuję szczególnie p. Jadwidze Sosnowskiej i Mai Sosnowskiej za piękne przygotowanie obrusów na wszystkie nasze ołtarze.
 12. Spotkanie rodziców i dzieci nowej grupy pierwszokomunijnej w roku 2019/2020 za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00
 13. Przypominamy, że codziennie Msza Święta codziennie o godzinie 8:00.

 

Grupa dyskusyjna: