Intencje mszalne 11.02.2024 – 18.02.2024

Niedziela 11.02.2024

08.00 – Śp. Romuald Łucznik

– O zdrowie i potrzebne łaski dla pracowników POZ Krasnopol

(drugi ksiądz poza Parafią)

10.00 – O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Anatoli

Śp. Aleksandra (9 rocz. śmierci) drugi ksiądz poza Parafią

12.00 – Śp. Mateusz Olechna

– Śp. Wiesław Wołos (5 rocz. śmierci) drugi ksiądz poza Parafią

Poniedziałek 12.02.2024

17.00 –Śp. Aneta Pyka

17.30 – Śp. Damian i Andrzej Balewicz

Wtorek 13.02.2024

08.00 – Śp. Damian Balewicz (3 rocz. śmierci)

08.30 – Śp. Konstanty Ambrosiewicz (50 rocz. śmierci)

Środa 14.02.2024

10.00 – Śp. Halina Zdancewicz (od Koła Emerytów w Krasnopolu)

17.00O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Anatoli z racji urodzin

Czwartek 15.02.2024

08.00 – O zdrowie, uleczenie z choroby nowotworowej, opiekę NMP i Błogosławieństwo Boże dla Ireneusza

08.30 – Śp Teofil Rutkowski od Biura Rady Gminy Krasnopol

Piątek 16.02.2024

17.00 – Śp. Katarzyna Urbanik

17.30 – Śp. Mirosław Andrulewicz (25 rocz. śmierci)

Sobota 17.02.2024

08.00 – Śp. Maria Dargiewicz (od rodziny Dargiewicz – Smolany Dąb)

08.30 – Śp. Danuta Warmus (od przyjaciółki Teresy z rodziną)

Niedziela 18.02.2024

08.00 – Śp. Irena i Jacek Szypulscy

10.00 – Śp. Władysław Suszczewicz (od Parafialnego Koła Caritas)

12.00 – Śp. Jan Suchecki

6 Niedziela Zwykła 11 lutego 2024 r. Ogłoszenia duszpasterskie

W tej niedzielnej Eucharystii Jezus, jedyny czysty i sprawiedliwy, zwraca się do nas, grzesznych i niesprawiedliwych, aby ofiarować nam swoją oczyszczającą, miłosierną miłość. Mówi każdemu z nas: „Bądź oczyszczony” i rzeczywiście uwalnia nas z grzechu i śmierci.

Dziś obchodzimy 32 Światowy Dzień Chorego. Myślą przewodnią Dnia Chorego Papież Franciszek uczynił słowa „Nie jest dobrze, by człowiek był sam” (Rdz 2, 18), Papież Franciszek przypomina, że: „jesteśmy stworzeni, by przebywać razem, a nie samotnie. I właśnie dlatego doświadczenie opuszczenia i samotności przeraża nas i okazuje się dla nas bolesne, a nawet nieludzkie. Staje się ono jeszcze bardziej dotkliwe w czasie słabości, niepewności i poczucia braku bezpieczeństwa, często spowodowanych wystąpieniem jakiejś poważnej choroby”. Pamiętajmy, aby chorych zachęcać do korzystania z sakramentów świętych i zaprosić do nich kapłana. Podczas Mszy św. będziemy modlić się za chorych i udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.

Dzisiejsza  niedziela rozpoczyna 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zdajemy sobie sprawę, że nietrzeźwość to jeden z największych problemów w naszej Ojczyźnie. Nałogi to swoisty trąd, który niszczy zdrowie fizyczne i duchowe Polaków. Powodują one ogromne cierpienia zarówno tych, którzy są nimi dotknięci, jak również ich bliskich. Jesteśmy wezwani do walki o wolność wewnętrzną, własną i bliźnich. Orężem w tej walce jest gorliwa modlitwa, a także świadectwo życia bez nałogów. Gorąco zachęcamy do podejmowania okresowej lub stałej abstynencji od alkoholu.

Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.:10.00 i 17.00. Zewnętrznym znakiem podjęcia pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Ten gest oznacza smutek, żałobę i pokutę. Przypomina on, że wszystko, co ziemskie, przemija i w proch się obraca. Jednak czyniony nad nami znak krzyża, oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post ma służyć naszemu nawróceniu i przygotować nas na owocne przeżycie świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Wszystkich katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia zobowiązani są do postu ograniczając się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek.

W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą niedzielę przed Mszą św. na Zmianę o godz.8.00 10.00 i 12.00 Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30 dla dzieci, młodzieży i dorosłych.. Poprzez udział w Drodze Krzyżowej, w Gorzkich Żalach oraz przez odprawienie trzydniowych rekolekcji możemy uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Droga Krzyżowa już w najbliższy piątek, 16 lutego.

We środę, 14 lutego, przypada wspomnienie św. Walentego, dzień narzeczonych i zakochanych. Z racji na środę popielcową zachęcam, aby świętowanie tego dania przenieść na wtorek. Narzeczonych i zakochanych otaczamy modlitwą, aby mogli radośnie i odpowiedzialnie przygotować się do życia małżeńskiego.

We środę, 14 lutego obchodzimy 82 rocznicę powstania Armii Krajowej, przekształconej w 1942 r. ze Związku Walki Zbrojnej. Pamiętajmy w modlitwie o żołnierzach AK.

Także we środę, 14 lutego 0 18.00 Spotkanie Grupy Maryi

W poniedziałek, 19 lutego po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie biblijne Zapraszamy do coraz lepszego poznawania Słowa Bożego.

Dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła dla;…………………………………………………………………………………… Bóg Zapłać. W następnym tygodniu dyżur pełni w dalszym ciągu Kolonia nad Jeziorem Długim.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: + Teofil Rutkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …