Intencje mszalne 04.02.2024 – 11.02.2024

Niedziela 04.02.2024

08.00 – O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Marysi w 10 urodziny

10.00 – Śp. Sebastian Daniłowicz (16 rocz. śmierci)

Śp. Halina Zdancewicz (od wnuków, jak będzie drugi ksiądz)

12.00 – Śp. Janina Dargiewicz (7 rocz. śmierci)

Poniedziałek 05.02.2024

17.00 –Śp. Andrzej Balewicz (11 rocz. śmierci)

17.30 – Śp. Stanisława Konopska (30 dzień po śmierci)

Wtorek 06.02.2024

08.00 – Śp. Jan Pomian (z okazji rocznicy ślubu)

08.30 – Za Parafian

Środa 07.02.2024

17.00 – Śp. Wiesław Jan Ambrosiewicz

17.30 – Śp. Kamil Koneszko (30 dzień po śmierci)

Czwartek 08.02.2024

08.00 – Śp. Bronisława, Mieczysław, Henryka Strzyżykowscy

08.30 – Śp. Stanisława (M) Zakrzewskiego

Piątek 09.02.2024

17.00 – Śp. Jan Kowalczyk (od żony)

17.30 – Śp. Janina Lewandowska (od Haliny Pomian i Nauczycieli)

Sobota 10.02.2024

08.00 – Śp. Krystynę (17 rocz. śmierci) i zmarłych z rodzin Chmielewskich i Szyszkowskich

08.30 – Śp. Wiesław Mazalewski

Niedziela 11.02.2024

08.00 – Śp. Romuald Łucznik

10.00 – O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Anatoli

12.00 – Śp. Mateusz Olechna

– Śp. Wiesław Wołos (5 rocz. śmierci) , jak będzie drugi ksiądz

5 Niedziela Zwykła 4 lutego 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

*Liturgia dzisiejszej niedzieli zaprasza do przeżycia osobistego spotkania z Jezusem we wspólnocie. On pragnie przyjść do nas z mocą uzdrawiania i darem Dobrej Nowiny.

*Dziś pierwsza niedziela lutego, spotkanie Kółek Różańcowych. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich członków Żywego Różańca.

*Jutro, w poniedziałek, 5 lutego, wspominamy św. Agatę, której imię znaczy „dobra”. Zgodnie z tradycją, tego dnia błogosławimy chleb, który za wstawiennictwem św. Agaty ma chronić nas przed ogniem. Jest także zabierany w podróż, aby tęsknota za domem, nie trawiła jak ogień naszych serc. Poświęcony chleb możemy wziąć przy wyjściu z kościoła.

W niedzielę, 21 stycznia po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty ogłosił Rok Modlitwy przed Jubileuszem roku 2025. Jest to rok poświęcony ponownemu odkryciu wielkiej wartości i absolutnej potrzeby modlitwy: modlitwy w życiu osobistym, w życiu Kościoła, modlitwy w świecie. Ten rok ma pomóc wiernym odnowić pragnienie przebywania w obecności Pana, słuchania Go i adorowania; dziękowania Bogu za tak liczne dary Jego miłości dla nas i wysławiania za Jego dzieło stworzenia.

Dzieci i młodzież kończą ferie zimowe i rozpoczynają naukę drugiego semestru. Niech rozpoczynający się drugi semestr nauki będzie owocny dla uczniów i nauczycieli. Modlimy się dla nich o dary Ducha Świętego, gorliwość i wytrwałość w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu talentów. Dla dzieci przygotowujących się do I Komunii oraz dla kandydatów do sakramentu bierzmowania rozpoczyna się ostatni etap formacji. Liczymy na większą gorliwość i zaangażowanie także ze strony rodziców.

*We środę, 7 lutego, po wieczornej Mszy św. na godz. 18.00, spotkanie dla małżonków zainteresowanych udziałem we wspólnocie małżeńskiej Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy!

*W przyszłą niedzielę 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy 32 Światowy Dzień Chorego. Myślą przewodnią Dnia Chorego Papież Franciszek uczynił słowa „Nie jest dobrze, by człowiek był sam” (Rdz 2, 18), Papież Franciszek przypomina, że: „jesteśmy stworzeni, by przebywać razem, a nie samotnie. I właśnie dlatego doświadczenie opuszczenia i samotności przeraża nas i okazuje się dla nas bolesne, a nawet nieludzkie. Staje się ono jeszcze bardziej dotkliwe w czasie słabości, niepewności i poczucia braku bezpieczeństwa, często spowodowanych wystąpieniem jakiejś poważnej choroby”. Pamiętajmy, aby chorych zachęcać do korzystania z sakramentów świętych i zaprosić do nich kapłana. Podczas Mszy św. będziemy modlić się za chorych i udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.

*Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła – zebraliśmy 1520 zł. Bóg zapłać. (Niestety za ogrzewanie za styczeń wyniosła 19 20 zł. nie licząc prądu)

*Jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć w spotkaniu kolędowym zgodnie z programem, a pragnie przyjąć Boże błogosławieństwo w swoim domu, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii i ustalenie dogodnego terminu kolędy. Dziękuję za bardzo miłe i życzliwe spotkania kolędowe, oraz za ofiary kolędowe.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które w ubiegłą sobotę ofiarnie i gorliwie pomogły uprzątnąć dekoracje bożonarodzeniowe w kościele.;;

Osoby przygotowujące się do zawarcia związku małżeńskiego zapraszamy do kontaktu z parafia (do udziału w Kursie dla narzeczonych)

*Dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła dla Hałaburdy Wiesława z Żoną. Siergiej Małgorzaty z Córką. Bóg Zapłać. W następnym tygodniu dyżur pełni w dalszym ciągu Kolonia nad Jeziorem Długim.

Zapraszam do udziału we Mszach św. nie tylko w niedziele ale także w dni powszednie, oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu każdego dnia pół godziny przed Mszą świętą, a w niedzielę pomiędzy Msza. św.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.
  • 10 lutego – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
  • 11 lutego, Najświętsza Maryja Panna z Lourdes.
Grupa dyskusyjna: