33 Niedziela Zwykła                                     19 listopada 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Liturgia dzisiejszej niedzieli ukazuje niewyobrażalną wprost hojność Boga. Każdy z nas jest obdarzany hojnie, ale i stosownie od swoich zdolności. Bóg udzielając swej łaski oczekuje współpracy i zaangażowania każdego nawet najskromniej obdarowanego nią człowieka. Jezus wzywa  nas do czujnej gotowości w wypełnianiu woli Bożej; do pracy nad sobą, w efektywnym, i zgodnym z Bożym planem wykorzystaniu posiadanych zdolności i umiejętności.

* W dzisiejszą niedzielę spotkanie dzieci i rodziców do pierwszej Komunii  Świętej godzina 10.00  oraz dzieci i rodziców do Sakramentu Bierzmowania godzina 12.00

-Zadbajmy o modlitwę za naszych zmarłych. Modlimy się dla nich o radość życia wiecznego w tak zwanych „Wypominkach”, każdej ostatniej niedzieli roku liturgicznego. Wypominki można zamawiać do 25 listopada. Modlitwę za zmarłych zgłaszanych w tym roku rozpoczynamy od do 26 listopada.

* We środę, 22 listopada przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej racji składamy życzenia i modlitwę za Organistę oraz Chór wyrażamy  naszą wdzięczność za ich przecudowną posługę w naszej Wspólnocie Parafialnej.

 

Za tydzień niedziela Chrystusa, Króla Wszechświata. Święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Wspólnot Intronizacyjnych.

Najbliższa niedziela będzie ostatnią w tym miesiącu. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie świątyni i prace remontowe.

*W ubiegłą niedzielę na FUNDACJĘ NIEZŁOMNI im. ZYGMUNTA SZENDZIELARZA „ŁUPASZKI” została zebrana kwota w wysokości 1166, 89 zł. W imieniu Fundacji dziękujemy bardzo za hojne wsparcie

*Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby parafii: anonimowa 1 x 200 zł. 3×100 zł/   500zł Ula i Zbyszek Terlecy, 400 zł bezimienna.

* Dziękuję za ofiary na inwentaryzację cmentarza (-5120 zł); składane podczas uzupełnianiu danych opiekunów grobów 1600 zł brakuje do pokrycia faktury za inwentaryzacje cmentarza 3 520 zł Bóg zapłać

*Dziękuję bardzo serdecznie za sprzątanie kościoła; ul. Słonecznej; kościół sprzątali;……….. Bóg Zapłać. W następnym tygodniu dyżur kontynuuje ul. Słoneczna.

*Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Apolonia Stanisława Pietkiewicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…. …

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

  • 21 listopadaNajświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
  • 22 listopadaśw. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych;
  • 24 listopada – św. Andrzej Dung-Lanc i towarzysze, Męczennicy z Wietnamu. Św. Jan Paweł II kanonizował w Rzymie 18 czerwca 1988 r. 117 męczenników z lat 1745-1862. Św. Andrzej to pierwszy wietnamski ksiądz.
Grupa dyskusyjna: