1 Niedziela Adwentu 3 grudnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Celebracją Mszy św. I Niedzieli Adwentu, rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu. To okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Ożywiamy wiarę w przyjście Chrystusa na końcu czasów i przygotowujemy się do świąt Narodzenia Pańskiego. Naśladujmy Maryję, w Jej bezgranicznym zawierzeniu oraz oddaniu Bogu i ludziom. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Niech ten czas posłuży nam do większego zaangażowania w życie naszej parafii.

*Dziś niedziela seminaryjna, taca dzisiejsza przeznaczona na seminarium. Modlimy się za kleryków, formatorów naszego seminarium duchownego, prosimy o nowe powołania do służby kapłańskiej.

*Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, Spotkanie Kół Żywego Różańca i wspólna modlitwa.

*W dni powszednie Adwentu zapraszam do udziału w uroczystej Mszy św. wotywnej o Matce Bożej o świcie, zwanej Roratami. Mszę Święte adwentowe dla dzieci i młodzieży będą poniedziałek (liturgie -klasy 1-3)  środa( liturgie -klasy 4-5)  piątek ( liturgie -klasy 6-8) o godz. 17.00. W pozostałe dni powszednie 8.00. W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek z Asyżu, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę.

* Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w każdą niedziele 7.30.

*Przygotujmy lampiony ( wraz z katechetami w szkole) aby znak światła towarzyszył nam w modlitwie. Na czas Adwentu postarajmy się podjąć dobrowolne umartwienia, zerwać z nałogami i używkami, nieumiarkowaniem w korzystaniu z Internetu, czy telewizji.

* Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do udziału w konkursie “Szopka rodzinna”. Polega on na wykonaniu przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej. Szopkę należy przynieść do kościoła w terminie do 16 grudnia. Ogłoszenie wyników konkursu 22 grudnia podczas Mszy Świętej adwentowej o 17.00. .

We środę, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami dzieci i bliskich. Pielęgnujmy ducha wzajemnej życzliwości. Spodziewamy się odwiedzin św. Mikołaja podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 17.00.

W piątek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę, 10 grudnia obchodzimy w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlitwą oraz ofiarami do puszek wspieramy wierzących w krajach byłego Związku Sowieckiego.

*Za tydzień Parafia wraz z KGW oraz Caritas Parafialne organizuje wigilię dla biednych po Mszy Św. na 12.00.

Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabywania świec  z „wigilijnego dzieła pomocy dzieciom w akcji ogólnopolskiej Caritas”.

Dziękuję za ofiary na ogrzewanie świątyni i prace remontowe. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszki 2 150 zł.

*Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby parafii: anonimowa 1 x 200 zł. 2×100 zł/   200zł Halina Pomian. Wpłata na konto parafialne 600 zł Zofia Regowska  Bóg zapłać!

* Dziękuję za ofiary na inwentaryzację cmentarza (-3 520 zł zł); składane podczas uzupełnianiu danych opiekunów grobów 700 zł + 1200 zł na konto brakuje do pokrycia faktury za inwentaryzacje cmentarza 1 620 zł Bóg zapłać.

* Dziękuje za piękną dekorację adwentową;  Alicji Luty, Anecie Moroz oraz Wojtkowi Puczyłowskiemu z synem.

* Wdzięczność kieruję do Marka Sitko za prace remontowe w kościele oraz Tomaszowi Moroz i Waldemarowi Leonowiczowi za pomoc.

* Tydzień temu zapomniałem podziękować za przygotowanie stołu dla chóru  dla państwa Dzienian i chórowi za przygotowanie i piękny koncert z racji św. Cecylii Bóg zapłać.

*Dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła dla ul. Wojska Polskiego; sprzątały; Agnieszka Korsakowska, Anna Olszewska Bóg Zapłać. W następnym tygodniu dyżur kontynuuje ul. Wojska Polskiego.

W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności:  +Terlecka  Zofia,  Janina Zofia Sitko. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• 4 grudnia – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego;
  • 4 grudnia, św. Barbara, Dziewica i Męczennica, (ok. roku 305 r.) Pod wpływem Orygenesa z Aleksandrii przyjęła chrzest i złożyła ślub czystości. poniosła męczeńską śmierć w Nikomedii.
  • 6 grudnia – św. Mikołaja Biskupa, (ok. 270 r.) Od młodości wyróżniał się pobożnością i wrażliwością na niedolę bliźnich. Z jego wspomnieniem związany jest piękny zwyczaj rozdawanie dzieciom prezentów.
  • 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktor Kościoła;

Intencje mszalne 03.12.2023 – 10.12.2023

Niedziela 03.12.2023

08.00 –  Śp. Mieczysław Strzyżykowski z rodziną, Andrzej Sianowski z rodziną

10.00 – Śp. Józefa Siemienkiewicz (6 rocz. śmierci),