27 Niedziela Zwykła 8 października 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

*Niedzielna Msza św. to zawsze spotkanie z Bogiem miłosiernym i przebaczającym. On wzywa każdego z nas do zwyciężania zła i krzywdy poprzez przebaczenie, aby rozpoznać w Bogu kochającego Ojca i wypełniać Jego wolę w codzienności.

*Dziękuję Ks. Wiktorowi Diedziech za posługę Kapłańską, wielka pomoc solidarność oraz zastępstwo proboszcza. Bóg zapłać (wrócę w czwartek w sprawach ważnych proszę dzwonić 609321544)

* Dzisiejsza taca przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku, Bóg Zapłać.

-Rozpoczęliśmy różańcowy miesiąc październik Przez pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy lub w rodzinie, możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Różaniec otwiera nas na Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm, wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i świat. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w Nabożeństwie Różańcowym.

-W naszym kościele Nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane: w niedzielę pomiędzy Mszami Św. dzieci komunijne prowadzą różaniec wraz z rodzicami 9.40 a młodzież bierzmowana prowadzą różaniec wraz z rodzicami 11.40 a każdego dnia na 30 minut przed Mszą Św. oraz dzieci i młodzieży zapraszamy szczególnie o godz. 16.30, poniedziałek, środa i piątek oraz dorosłych zawsze a szczególnie w pozostałe dni zapraszamy na różaniec połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy także do modlitwy różańcowej także w domach, w gronie rodzinnym. Niech Matka Boża otacza opieką wszystkich modlących się na różańcu.

13 października piątek o 18.00 spotkanie rady duszpasterskiej na plebani

*W następną niedziele 15 października, Koło Parafialne Caritas zaprasza do zbiórki odzieży P. t; „ Otulmy miłością potrzebującego” przeznaczona dla biednych z naszej parafii a to co zostanie po rozdaniu przekażemy na Ukrainę dla biednych parafian Polaków i potrzebujących. Rzeczy przynosimy po Mszach Świętych niedzielnych do zielonego domku (koło kościoła) państwa Krzywickich który bezpłatnie wypożyczyli na cele Caritas Parafialnego. Warto przewietrzyć szafy i pomóc innym, BÓG ZAPŁAĆ.

*Dziękuję , Kołu Parafialnemu Caritas za sprawną udane akcję wydawania żywności osobom potrzebującym w ostatnim miesiącu. Proszę beneficjentów o pobranie nowego zaświadczenia z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do nowego programu. Kryteria pozyskania pomocy są te same.

*Dziękuję wszystkim za adoracja całonocna Najświętszego Sakramentu piątku na sobotę.

-*Zapraszam na adoracje przed Mszami i wspólnie módlmy się o błogosławieństwo dla Polski w bardzo ważnym momencie historycznym. To w październiku Polacy zadecydują o dalszych losach naszej Ojczyzny, dlatego właśnie teraz prosimy Pana naszego Jezusa Chrystusa Króla przez Niepokalane Serce Maryi, o Dary Ducha Świętego, o życie w Prawdzie, o wybory Polaków zgodnie z sumieniem i Wolą Bożą.

*Dziękuję bardzo serdecznie za sprzątanie kościoła; ul. Sienkiewicza; kościół sprzątały; Krystyna Lisiewicz i rodzina Łukowskich . Dziękuje Pani Halinie Pomian za piękną koordynację sprzątania. Bóg Zapłać. W następnym tygodniu dyżur zaczyna ul. Słoneczna.

*Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby parafii: anonimowa 2×100 zł 3 x 200 zł. 1×300 zł 1 x 500zł na kaplicę. Bóg zapłać! W poniedziałek zostały ułożone schody kamienne do kaplicy przedpogrzebowej na cmentarzu koszt 5500 zł. Zostało tylko podłączyć do prądu, wnętrze skończone i wyposażone w ławki i piękny duży Krzyż. Jak się uda to po gruntujemy i pomalujemy kaplicę zewnętrznie i zabezpieczymy fundamenty. Dziękuję za ofiary na remonty i inwestycje parafialne. Pamiętam o Was wszystkich w modlitwie, niech Bóg Błogosławi i prowadzi drogami zbawienia.

Intencje mszalne 08.10.2023 – 15.10.2023

Niedziela 08.10.2023

08.00 – Śp. Zmarłych z rodzin Strzyżykowskich, Kimszal, Sianowskich, Dolores Dipopolo, Mauriello

10.00 – Śp. Irena i Wiktor Sienkiewicz