Intencje mszalne 02.07.2023 – 09.07.2023

Niedziela 02.07.2023

08.00 – Śp. Józef Alboszta (23 rocznica śmierci)

10.00 – Śp. Irena Malinowska

12.00 – Śp. Zofia, Raisa, Konstanty, Marian Gorczak

Poniedziałek 03.07.2023

17.00 – Śp. Marian Rukściński (8 miesiąc po śmierci)

17.30 – Śp. Mieczysław (M) Mysiukiewicz (29 rocznica śmierci)

Wtorek 04.07.2023

08.00 – Śp. Henryk Wiktor Ołubowicz

08.30 – Śp.  Małgorzata Korzecka (16 rocznica śmierci)

Środa 05.07.2023

17.00 – Śp. Honorata Andrulewicz (13 rocz. śmierci) i zmarłych z rodziny Andrulewiczów

17.30 – Śp. Janiny, Antoniego, Zenona, Eugeniusza, Heleny i Józefa

Czwartek 06.07.2023

08.00 – Śp. Bożena Przekopska

08.30 – O Błogosławieństwo Boże i, o opiekę NMP i potrzebne łaski Boże dla całej rodziny Wiśniewskich

Piątek 07.07.2023

17.00 – Śp. Anna (15 rocz. śmierci) i Bronisława (53) Lipiec

17.30 – Śp. Weronika, Siergiej oraz Aneta, Janusz, Artur i Marzena

Sobota 08.07.2023

08.00 – Śp. Dariusz Artykowski

08.30 – Śp.  Nikola Czeszkiewicz oraz Aneta Irena i Wojciech wraz Bernadettą i Andrzejem uraz siostry Wioletta, Ewelina, Oliwia

Niedziela 09.07.2023

08.00 – O Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Jana Malinowskiego, o opiekę NMP i potrzebne łaski Boże dla całej rodziny Malinowskich

10.00 – O Błogosławieństwo Boże i opiekę NMP dla Jacka i całej jego rodziny

12.00 – Śp. Krystyna i Robert Stolarscy, oraz zmarłych z rodziny Stolarskich

13 Niedziela Zwykła                      Ogłoszenia duszpasterskie                                   2 lipca 2023 r.

Ks. Biskup Dariusz Zalewski 30 czerwca udzielił sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży życzymy owoców daru Ducha Świętego. Otaczamy życzliwością i wspieramy modlitwą naszą młodzież.

Dziękuję za zorganizowanie czuwania adoracji Najświętszego Sakramentu  z piątku na sobotę z naszej parafii Wspólnocie Marii, jest wielką duchową uczyą .

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zapraszam Kółka różańcowe na wspólną modlitwę.

W tę wakacyjną niedzielę, liturgia skłania do refleksji nad tym kto i co jest dla nas najważniejsze. Czy na pierwszym miejscu w naszym życiu jest rzeczywiście Bóg? Bez tego nic nie będzie na właściwym miejscu. Niech czas wypoczynku sprzyja wzrastaniu w wierze i miłości.

W lipcu zapraszam do wspólnej modlitwy Litanią do Najdroższej Krwi Pana Jezusa, codziennie przed wieczorną Mszą św. Krew Chrystusa, która w Eucharystii poi i oczyszcza nasze dusze, niech nas chroni i wspomaga.

Naszą modlitwą wspieramy korzystających z letniego wypoczynku. Niech dzięki łasce Bożej nabierają sił fizycznych, pogłębiają więzi z Bogiem i bliźnimi. Podczas letniego wypoczynku pamiętajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy Świętej oraz o pomocy potrzebującym. Pamiętamy o dzieciach, młodzieży i dorosłych, którzy przeżywają rekolekcje.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu, do modlitwy w intencji powołań kapłańskich, także z naszej parafii. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata. Msze św. o godz. 17.00. i 17.30 Zapraszam do skorzystania z pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 16.30. Starajmy się przeżywać czas wakacji i urlopów w łasce uświęcającej. W czasie wakacji odwiedziny chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W te letnie dni, pamiętajmy, aby zachować strój godny świętości tego miejsca i liturgii. Odpowiedni strój jest wyrazem wiary i kultury.

Pani Prof. dr h. Małgorzacie Dajnowicz – Wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków w Białymstoku dziękujemy za udzielenie dotacji celowej z budżetu Państwa w części której dysponentem jest wojewoda Podlaski, na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty przy naszym zabytkowym kościele (umowa z dn. 19.06.2023r Białystok).

Dziękuję Parafialnemu Caritas za zorganizowanie i wydanie pomocy żywieniowej i ubrań ponad 200 osób. Dziękuję P. Wandzi Krzywickiej za bezpłatne wynajęcie zielonego domu na cele pomocy biednym.

Dziękuję KGW Afrodytki i innym zaangażowanym za wypielenie kwiatów i ogrodów

W ostatnia niedziela czerwca, ofiary złożone do puszki na remonty parafialne zebrano 1125zł. Bóg zapłać.

-Dziękuję  bardzo serdecznie za sprzątanie kościoła rodzinie Tomkiewicz Szymonowi i Agnieszce z dziećmi Michałowi i Maciejowi z ul. Lipowej, następnym tygodniu dyżur c.d. ul. Lipowa Krasnopol

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

3 lipca, święto św. Tomasza Apostoła. Według tradycji głosił Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest autorem pięknego wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.

6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

8 lipca – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego;