Intencje mszalne 25.06.2023 – 02.07.2023

Niedziela 25.06.2023

08.00 – Śp. Irena Sienkiewicz (6 rocznica śmierci)

10.00 – Śp. Stanisława (K) i Jan Kimszal

12.00 – imieninowa za Wandę i Janka

– Chrzest Św. Marcelina Nowalska

Poniedziałek 26.06.2023

17.00 – Śp. Mieczysław Paszkiewicz

17.30 – Śp. Otulia, Stanisław (M) Troccy, oraz Krystyna, Mieczysław i Krzysztof Koneszko i zmarłych z rodzin Koneszko i Trockich (od Mariana i Krystyny)

Wtorek 27.06.2023

08.00 – Śp. Władysław Namiotko (w rocznicę śmierci), za dusze Anny i Marka

Środa 28.06.2023

17.00 – Śp. Władysław Warakomski

17.30 – Śp. Weronika i Józef Świtajewscy

18.00 – Spowiedź Św. młodzieży do Bierzmowania.

Czwartek 29.06.2023

08.00 – Śp. Jan i Piotr Pomian z okazji imienin

08.30 – Śp. Jan Terlecki

Piątek 30.06.2023

18.00 –  Bierzmowanie

– Śp. Leokadia i Piotr Obuchowscy

– Śp. Józef Leończyk

Sobota 01.07.2023

08.00 – Śp. Damian Balewicz

08.30 –  Śp. Eugenia Kamińska

Niedziela 02.07.2023

08.00 – Śp. Józef Alboszta (23 rocznica śmierci)

10.00 – Śp. Irena Malinowska

12.00 – Śp. Zofia, Raisa, Konstanty, Marian Gorczak

12 Niedziela Zwykła   Ogłoszenia duszpasterskie   25 czerwca 2023 r.

Liturgia dzisiejszej niedzieli to spotkanie z Jezusem, który uwalnia swoich uczniów od strachu i uzdalnia do odważnego przyznawania się do Niego wobec ludzi. W oczach Boga każdy z nas jest niezwykle cenny; każdy jest otoczony Bożą opieką.

30 czerwca Ks. Biskup Dariusz Zalewski udzieli Bierzmowania naszej młodzieży życzymy owoców daru Ducha Świętego. Otaczamy życzliwością i wspieramy modlitwą naszą młodzież.

Rozpoczynamy wakacje, dla dzieci i młodzieży oraz sezon urlopowy. Niech wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i odkrywanie piękna przyrody, pomogą pogłębić relację z Bogiem  bliźnimi. Zachęcam do skorzystania z letnich rekolekcji organizowanych przez ruchy katolickie. Takie propozycje można znaleźć na katolickich stronach internetowych. Wszystkim korzystającym z letniego wypoczynku życzymy rozwagi, bezpieczeństwa i wiele radości. Niech podczas wypoczynku towarzyszy nam Boża opieka i błogosławieństwo.

Dziś ostatnia niedziela czerwca. Dziękuję za ofiary złożone do puszki na remonty parafialne i ich kontynuacje. Bóg zapłać.

-Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby parafii: 1 x 100 zł. 1 x 200 zł na Kaplicę.

We czwartek 29 czerwca obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Według Tradycji ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu polecamy pasterzy Kościoła, szczególnie papieża Franciszka. Tradycyjnie w tym dniu zbierana jest ofiara jest na wsparcie działalność charytatywnej Stolicy Apostolskiej.

Ostatnie dni miesiąca czerwca, w nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zawierzajmy wszystko, co kryją nasze ludzkie serca.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu  z piątku na sobotę do modlitwy w intencji powołań kapłańskich, także z naszej parafii. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata. Msza św. o godz. 18.00. Ks. Biskup Dariusz Zalewski udzieli Bierzmowania.  Zapraszam do skorzystania z pierwszopiętrowej spowiedzi świętej od godz. 17.00. Duszpasterskie odwiedziny chorych od rana, prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Za tydzień, pierwsza niedziela miesiąca, zapraszam Kółka różańcowe na wspólną modlitwę.

W te letnie dni, pamiętajmy, aby zachować strój godny świętości tego miejsca i liturgii. Odpowiedni strój jest wyrazem wiary i kultury.

-Dziękuję  bardzo serdecznie za sprzątanie kościoła rodzicom bierzmowanych następnym tygodniu dyżur ul. Lipowa Krasnopol.

Sakrament chrztu przyjęli: . Michalina Martyna Durda a dziś Marcelina Nowalska