OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17 lipiec 2022 R.

 

  1. Dziękujemy za przygotowanie naszej Świątyni: p. Annie Gołowczyc, p. Małgorzacie Karłowicz, p. Karolowi Kotowskiemu.
  2. Dziś 17 lipca (niedziela) 2022 r. o godz. 11.00 w Gibach odbędą się centralne uroczystości upamiętniające 77. Rocznicę Obławy Augustowskiej.
  3. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.
  4. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.
  5. Dnia 28 lipca (czwartek) 2022 r. po porannej Mszy św. w Katedrze Ełckiej, wyruszy XXX Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.
  6. Bardzo DZIĘKUJĘ za pomoc przy organizacji przyjęcia pielgrzymów zdążających do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Począwszy od wysprzątania Domy Rekolekcyjnego – całej rodzinie p. Tomaszewskich, p. Kisiel, p. Piś, p. Romualdowi Sosnowskiemu, Filipowi Puczyłowskiemu i jego kolegom. Dziękuję za dary na stół p. Wandzie Krzywickiej, p. Halinie Pomian i rodzicom młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania (ofiarowali dar pieniężny), p. Monice Kowalskiej, rodzinie p. Łuszyńskich, p. Halinie Pomian, p. Małgorzacie Hołubowicz, p. Justynie Krywanis, p. Małgorzacie Leszczyńskiej, p. Alicji Luty, p. Antoniemu Klucznik ze swoją Basią, p. Agnieszce Piś, GCCiK w Krasnopolu, p. Lucjanowi Staniszewskiemu z córką Weroniką, p. Teresie Dargiewicz, p. Katarzynie Ferens, p. Barbarze Michniewicz, p. Justynie Zawadzkiej, p. Asi Orzechowskiej, p. Bożenie Daniłowicz z Leszczewka, p. Halinie Kuźnickiej, p. Marzenie Orzechowskiej, p. Lucynie Orzechowskiej, p. Janinie Myszczyńskiej, p. Barbarze Korsakowskiej, p. Katarzynie Makarewicz, p. Anecie Kisiel. Ogromne podziękowania składam też osobom, które usługiwały przy stołach – p. Agnieszce Rydzewskiej, p. Justynie Stolarskiej, p. Bożenie Tomaszewskiej, klerykowi Pawłowi, p. Agnieszce Piś, p. Teresie Dargiewicz, p. Anecie Kisiel oraz całemu wspaniałemu zespołowi z Gminnego Centrum Czytelnictwa i Kultury – p. Agnieszce Korsakowskiej, p. Marzenie Motulewicz, p. Renacie Ślązak, p. Ewie Korenkiewicz, p. Edycie Wiszniewskiej. Dziękujemy dla całej ekipy z baru w Skustelach za ofiarowanie bigosu a naszej Szkole Podstawowej za użyczenie garnków. Z całego serca DZIĘKUJĘ p. Karolowi Szrajbert Wójtowi naszej Gminy i p. Agnieszce Korsakowskiej jako Dyrektorce GCCiK w Krasnopolu za użyczenie sali w tymże centrum i przyjęcie tak gościnne naszych pielgrzymów.
  1. Wójt Gminy Krasnopol, Gminne Centrum czytelnictwa i Kultury oraz Parafia p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu ogłaszają konkurs na NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY 2022r. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie sołectwa, a także osoby indywidualne z terenu Gminy Krasnopol. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 7 sierpnia 2022 r. podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 w Kościele parafialnym p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu. Organizatorzy przewidują oczywiście nagrody.
  2. Z racji, że za tydzień w niedzielę przypada 24 lipiec a dzień później jest 25 lipca dzień św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących to właśnie  w niedzielę (24 lipca) będę święcił samochody i kierowców. Ofiary zbierane od kierowców na parkingu będą przeznaczone dla misjonarzy.

  

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

18 lipiec – 24 lipiec 2022 R.

 

18 lipiec 2022 r. – poniedziałek:

Godz. 7:30

Śp. + Helena Kowalewska  (greg. 18)

 

 19 lipiec 2022 r. – wtorek:

Godz. 7:30

Śp. + Helena Kowalewska  (greg. 19)

 

20 lipiec 2022 r. – środa:

Godz. 7:30

Śp. + Helena Kowalewska  (greg. 20)

Śp. + Wojciech Motulewicz (9. miesiąc po śmierci)

 

21 lipiec 2022 r. – czwartek:

Godz. 6:30 – 7:30

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz.7:30

Śp. + Helena Kowalewska  (greg. 21)

Śp. + Alfreda Klocek

Godz. 10:00

Śp. + Antoni i Eugeniusz Daniłowicz

 

22 lipiec 2022 r. – piątek:

Godz. 7:30

Śp. + Helena Kowalewska (greg. 22)

Śp. + Henryk Dębski (6. miesiąc po śmierci)

 

23 lipiec 2022 – sobota:

Godz. 6:30 – 7:30

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 7:30

Śp. + Helena Kowalewska (greg. 23)

Śp.+ Mateusz Olechna

Śp. + Wacław (19. rocznica śmierci), + Anna, (12. rocznica śmierci),

+ Krystyna i Andrzej oraz zmarli z rodziny Jakubowskich

 

24 lipiec 2022 r. – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Godz. 8:00

 Śp. + Helena Kowalewska (greg. 24)

Godz. 10:00

PRO POPULO

Godz. 12:00

Dziękczynna w dniu imienin proboszcza ks. Krzysztofa Mulewskiego

oraz dziękczynna z okazji urodzin Eweliny i Ewy

oraz w intencji p. p. Piotra i Ewy Brunejko z racji 29. rocznicy ślubu

Śp. + Jan Gwiazdowski

Grupa dyskusyjna: