24 lipiec 2022 r.

1. Dziękujemy za przygotowanie naszej Świątyni: Urszuli Orzechowskiej z córką Oliwią, p. Agnieszce Milinkiewicz, p. Teresie Wasilewskiej, p. Wiolecie Gwiazdowskiej.
  2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
  3. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.
  4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
  5. Dnia 28 lipca (czwartek) 2022 r. po porannej Mszy św. w Katedrze Ełckiej, wyruszy XXX Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.
  6. Wójt Gminy Krasnopol, Gminne Centrum czytelnictwa i Kultury oraz parafia p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu ogłaszają konkurs na NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY 2022r. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie sołectwa, a także osoby indywidualne z terenu gminy Krasnopol. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 7 sierpnia 2022r podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 w kościele parafialnym p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu. Organizatorzy przewidują oczywiście nagrody.
  7. Za tydzień przypada przeżycie mojej ostatniej niedzieli w tej wspólnocie jako posługujący proboszcz tej parafii. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynnej na każdej Mszy Świętej za ten wspólny wspaniały czas, który był mi dany od PANA BOGA. Szczególnie zapraszam na Eucharystię o godz. 12:00, której będzie przewodniczył Ksiądz Dziekan naszego Dekanatu ks. Prałat Zbigniew Bzdak. Po Eucharystii zapraszam na małą agapę przy Domu Oazowym.

.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

25 lipiec – 31 lipiec 2022 R.

25 lipiec 2022 r. – poniedziałek:

Śp. + Helena Kowalewska (greg. 25)

Śp. + Halina Bartosiewicz (9. miesiąc po śmierci)

Śp. + Krzysztof Milewski

26 lipiec 2022 r. – wtorek:

Śp. + Helena Kowalewska (greg. 26)

Śp. +Krystyna i za zmarłych z rodziny Rydzewskich, Jakubowskich i Ambrosiewiczów

Śp. + Grażyna Kimszal

27 lipiec 2022 r. – środa:

Śp. + Helena Kowalewska (greg. 27)

28 lipiec 2022 r. – czwartek:

Godz. 6:30 – 7:30