6 marzec 2022 r.

1. Dziękujemy za przygotowanie naszej Świątyni.
  2. Kochani Parafianie i czcigodni goście przygotowujemy się do przebudowy Prezbiterium a szczególnie nowego Ołtarza Ofiarnego. Już dziś proszę Was o dary finansowe, które chcielibyście złożyć na sfinansowanie tego dzieła. Miejmy swój udział tak naprawdę w najdonioślejszym wydarzeniu jakie z pewnością będziemy mieli możliwość przeżyć w XXI wieku, w Roku Jubileuszowym 240. lecia istnienia naszej Parafii. Udział w przygotowaniu Konsekrowanego Ołtarza Ofiarnego i Prezbiterium to jest szczególny wyjątkowy dar i to jest wielki zaszczyt, że możemy zrobić to my, obecni Parafianie tej wspólnoty. Wiem, że na tyle kochacie swoją Parafię i Świątynię, że nie trzeba Was do tego szczególnie zachęcać. Skoro nasi przodkowie zbudowali tę Świątynię w roku 1862, to My jako Wspólnota, mając głęboką wiarę w Boga i miłość do Kościoła zapiszmy się  w historii jako Ci, którzy zachowali się tak jak trzeba.
  3. W związku z tym, że termin konsekracji został przesunięty na obecny rok to jednak kwestia dalszych ofiar jest aktualna choć przeciągnięta w czasie. Czas kolędy w tym roku jest okazją do rozmów na ten temat i bliższego zapoznania się z dziełem konsekracji Kościoła i Ołtarza. Parafia założyła tzw. subkonto, które jest właśnie do obsługi wpłat na rzecz przebudowy prezbiterium i ołtarza – 71 9367 0007 0010 0019 5676 0004.
  4. Msze Święte w piątki w Wielkim Poście o godz. 17:00, poprzedzone nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 16:20. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:00. Zachęcamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i młodzież do Sakramentu Bierzmowania do udziału w tych nabożeństwach wraz z rodzicami.
  5. 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy sercem i modlitwa o wyrażeniu naszego szacunku i wdzięczności za ich codzienną służbę.
  6. W czwartek, 10 marca odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej o godz. 18:00 na plebanii.
  7. Wczoraj w sobotę 5 marca w Kaplicy Ełckiego Seminarium Duchownego nasz kleryk Paweł Paszkiewicz przyjął posługę akolitatu. To następny ważny etap w jego przygotowaniu się do przyjęcia Sakramentu Kapłaństwa. Wspierajmy go naszą modlitwą.
  8. Przypominamy, że trwa całoroczna modlitwa o powołania w parafiach diecezji ełckiej. Nasza Parafia ma wyznaczony termin od 13 do 16 marca. Szczegóły podamy za tydzień.
  9. Z tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu Niedziela „Ad Gentes” – ofiary do tzw. puszek na Dzieło Pomocy Ad Gentes.
  10. W najbliższy piątek, 11 marca, o godz. 18:00 spotkanie Grupy Formacyjnej „Przyjaciele Maryi” na plebanii.
  11. Do nabycia Martyria marcowa.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

7 – 13 MARZEC 2022 R.

7 marzec 2022 r. – poniedziałek:

Śp. + Zofia i Mieczysław Sosnowscy

8 marzec 2022 r. – wtorek:

Śp. + Bronisława Strzyżykowska (13. miesiąc po śmierci)

9 marzec 2022 r. – środa:

Śp. + Marek Myszczyński

Śp. + Stanisław Myszczyński

(intencja od p. Stanisława Myszczyńskiego)

Śp. + Marek Myszczyński (10. miesiąc po śmierci)