OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27 luty 2022 r. 

 1. Dziękujemy za przygotowanie naszej Świątyni.
 2. Kochani Parafianie i czcigodni goście przygotowujemy się do przebudowy Prezbiterium a szczególnie nowego Ołtarza Ofiarnego. Już dziś proszę Was o dary finansowe, które chcielibyście złożyć na sfinansowanie tego dzieła. Miejmy swój udział tak naprawdę w najdonioślejszym wydarzeniu jakie z pewnością będziemy mieli możliwość przeżyć w XXI wieku, w Roku Jubileuszowym 240. lecia istnienia naszej Parafii. Udział w przygotowaniu Konsekrowanego Ołtarza Ofiarnego i Prezbiterium to jest szczególny wyjątkowy dar i to jest wielki zaszczyt, że możemy zrobić to my, obecni Parafianie tej wspólnoty. Wiem, że na tyle kochacie swoją Parafię i Świątynię, że nie trzeba Was do tego szczególnie zachęcać. Skoro nasi przodkowie zbudowali tę Świątynię w roku 1862, to My jako Wspólnota, mając głęboką wiarę w Boga i miłość do Kościoła zapiszmy się  w historii jako Ci, którzy zachowali się tak jak trzeba.
 3. W związku z tym, że termin konsekracji został przesunięty na obecny rok to jednak kwestia dalszych ofiar jest aktualna choć przeciągnięta w czasie. Czas kolędy w tym roku jest okazją do rozmów na ten temat i bliższego zapoznania się z dziełem konsekracji Kościoła i Ołtarza. Parafia założyła tzw. subkonto, które jest właśnie do obsługi wpłat na rzecz przebudowy prezbiterium i ołtarza – 71 9367 0007 0010 0019 5676 0004.
 4. Porządek kolędy:
  poniedziałek 28 lutego: Krasnopol ul. Słoneczna (numery parzyste łącznie z Panią Grygoruk, Panem Makowskim i Państwem Matyszczyk, zacznę od p. Matyszczyk) od godz. 9:00.
  Tego dnia zakończę odwiedziny duszpasterskie.
 1. 13 lutego 2022 r., odbyło się pierwsze spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Bardzo dziękuję za udział w tym spotkaniu. Spodziewałem się jednak większego zainteresowania tym wydarzeniem, tym bardziej, że dotyczy ono Nas wszystkich, bez wyjątku. Łatwo jest oceniać, krytykować sytuację w Kościele i Parafii. Trudniej jest jednak wziąć na siebie trud odpowiedzialności za Kościół, a to jest nasz obowiązek. Bądźmy świadomi, że to MY jesteśmy odpowiedzialni za przyszłość Kościoła.
  Następne spotkanie odbędzie się 5 marca (sobota) w Gminnym Centrum Czytelnictwa i Kultury o godz. 19:00. Tematem spotkania będzie WSPÓŁODPOWIEDZIALNI W MISJI innymi słowy współodpowiedzialność za Kościół. Bardzo proszę o liczny udział. Podaję temat spotkania byście zastanowili się nad nim i podzielili się swymi spostrzeżeniami. Na spotkaniu nikt nikogo nie będzie oceniać, chodzi o przedstawienie swoich przemyśleń, wysłuchaniu drugiej osoby. Liczę na ożywioną dyskusję w wyniku, której spiszemy wspólne wnioski, ustalenia. Proszę o udział wszystkich a w szczególności oczekuję członków: Róż Żywego Różańca, Nieustającej Nowenny Uczniów Jezusa, Służby Liturgicznej Ołtarza, Grupy „Przyjaciele Maryi”, Margaretki, Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Chóru Parafialnego, młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodzice.
 1. 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Tego dnia u nas po porannej Mszy Świętej (godz. 7:30) złożymy kwiaty przy pomniku niepodległościowym. Nie będzie żadnej większej uroczystości jednak będzie modlitwa i pamięć, dlatego na tej Mszy Świętej powinni być delegaci urzędników państwowych, służb Mundurowych, sołtysi, członkowie Rad Sołeckich, przedstawiciele grup duszpasterskich oraz inni.
 2. 2 marca, Środa Popielcowa, Msze Święte o godz. 10:00 i 17:00. Obowiązuje post ścisły. Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem chcemy przeżyć Środę Popielcową jako dzień postu i modlitwy w intencjach pokoju w związku z dramatycznymi wojennymi działaniami na terenie Ukrainy. Jako Kościół w Polsce będziemy mieli możliwość przyjść z materialna pomocą naszym Braciom ofiarami do puszek.
 3. Rozpoczynamy dzisiaj 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenia z innych nałogów.
 4. Msze Święte w piątki w Wielkim Poście o godz. 17:00, poprzedzone nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 16:20. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę przed Mszą Świętą od godz. 11:30. Zachęcamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i młodzież do Sakramentu Bierzmowania do udziału w tych nabożeństwach wraz z rodzicami.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych w czwartek i piątek odwiedzę normalnie. Zaś chorych z pierwszej soboty miesiąca odwiedzę dzień wcześniej czyli w pierwszy piątek miesiąca mniej więcej w godzinach południowych.

  

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

28 LUTY – 6 MARZEC 2022 R.

 

28 luty 2022 r. – poniedziałek:

Godz. 7:30

Śp. + Bożena Przekopska

 

1 marzec 2022 r. – wtorek:

Godz. 7:30

W INTENCJI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

 

2 marzec 2022 r. – środa: ŚRODA POPIELCOWA

Godz. 10:00

Śp. + Jan, Benigna Bagan

Godz. 17:00

Śp. + Józef (34. rocznica śmierci) i Stanisława Michniewicz

Śp. + Irena i Tadeusz Hałaburda

 

3 marzec 2022 r. – czwartek: pierwszy czwartek miesiąca

Godz. 6:30 – 7:30

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 7:30

Śp. + Mirosław Sosnowski

(3. miesiąc po śmierci, intencja od p. Elżbiety i Radosława Sosnowskich)

 

4 marzec 2022 r. – piątek: pierwszy piątek miesiąca

Godz. 7:30

Śp. + Marianna Daniłowicz (9. miesiąc po śmierci)

Godz. 16:20

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

 Godz. 17:00

Dziękczynna z okazji urodzin Katarzyny o błogosławieństwo i łaski według woli Bożej

 

5 marzec 2022 r. – sobota:

Godz. 6:30 – 7:30

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 7:30

Śp. + Józef Świtajewski i za zmarłych z rodziny Pomian, Świtajewskich i Barszczewskich

Godz. 16:00 – 17:00

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 17:00

Sp. + Jadwiga Sitko (intencja od sąsiadów p. Chełmińskich)

 

6 marzec 2022 r. – I niedziela Wielkiego Postu

Godz. 8:00

Śp. + Henryk, Zofia, Władysław Zaniewscy

Godz. 10:00

Pro populo

Godz. 11:30

Nabożeństwo Gorzkich Żali

Godz. 12:00

Śp. + Artur Tylenda

Śp. + Halina Świtajewska

Grupa dyskusyjna: