21 LISTOPADA 2021 r.

1. Dziękuję za przygotowanie naszej Świątyni: p. Anieli Pajewskiej, p. Małgorzacie Chełmińskiej i p. Grzegorzowi Chełmińskiemu.
  2. Kochani Parafianie i czcigodni goście przygotowujemy się do przebudowy Prezbiterium a szczególnie nowego Ołtarza Ofiarnego. Już dziś proszę Was o dary finansowe, które chcielibyście złożyć na sfinansowanie tego dzieła. Miejmy swój udział tak naprawdę w najdonioślejszym wydarzeniu jakie z pewnością będziemy mieli możliwość przeżyć w XXI wieku, w Roku Jubileuszowym 240. lecia istnienia naszej Parafii. Udział w przygotowaniu Konsekrowanego Ołtarza Ofiarnego i Prezbiterium to jest szczególny wyjątkowy dar i to jest wielki zaszczyt, że możemy zrobić to my, obecni Parafianie tej wspólnoty. Wiem, że na tyle kochacie swoją Parafię i Świątynię, że nie trzeba Was do tego szczególnie zachęcać. Skoro nasi przodkowie zbudowali tę Świątynię w roku 1862, to My jako Wspólnota, mając głęboką wiarę w Boga i miłość do Kościoła zapiszmy się w historii jako Ci, którzy zachowali się tak jak trzeba.
  3. W związku z tym, że termin konsekracji został przesunięty na przyszły rok to jednak kwestia dalszych ofiar jest aktualna choć przeciągnięta w czasie. Czas kolędy w przyszłym roku będzie okazją do rozmów na ten temat i bliższego zapoznania się z dziełem konsekracji Kościoła i Ołtarza. Parafia założyła tzw. subkonto, które jest właśnie do obsługi wpłat na rzecz przebudowy prezbiterium i ołtarza – 71 9367 0007 0010 0019 5676 0004.
  4. Dziś odbywa się kiermasz ze słodkościami obok naszego Kościoła, mający na celu zebranie funduszy na leczenie Szymona Domorackiego z Maćkowej Rudy, ucznia naszej Szkoły, zmagającego się z nowotworem.
  5. Gościmy wyjątkową osobę o. Jerzego Wilk, misjonarza z Madagaskaru. Jest możliwość zakupienia książek w celu pomocy w szpitalu i wiosce trędowatych gdzie misjonarz posługuje.
  6. Jutro w poniedziałek 22 listopada wspomnienie Świętej Cecylii patronki śpiewu kościelnego. Tego dnia szczególnie wyrażamy nasza wdzięczność organiście p. Mirosławowi i wspaniałemu chórowi naszej Parafii.
  7. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu.
  8. Zachęcamy do Nowenny do Świętego Andrzeja Boboli od 22 listopada.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

22 – 28 LISTOPADA 2021 R.

22 listopada 2021 r. – poniedziałek: WSPOMNIENIE ŚWIĘTEJ CECYLII

Śp. + Helena Kowalewska (intencja od siostrzenic i sąsiadki p. Krystyny)

Śp. + Wojciech Motulewicz (intencja od p. Janiny Grażulewicz)

23 listopad 2021 r. – wtorek:

Śp. + Mateusz Olechna

Śp. + Sławomir Sławiński (2. rocznica śmierci)

Śp. + Konstanty Olechna

24 listopad 2021 r. – środa:

Śp. + Józef Karłowicz (10. miesiąc po śmierci)

25 listopad 2021 r. – czwartek:

Godz. 6:30 – 7:30

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu