28 LISTOPADA 2021 r.

1. Dziękuję za przygotowanie naszej Świątyni: p. Halinie, Kindze i Piotrowi Buchowieckim.
  2. Kochani Parafianie i czcigodni goście przygotowujemy się do przebudowy Prezbiterium a szczególnie nowego Ołtarza Ofiarnego. Już dziś proszę Was o dary finansowe, które chcielibyście złożyć na sfinansowanie tego dzieła. Miejmy swój udział tak naprawdę w najdonioślejszym wydarzeniu jakie z pewnością będziemy mieli możliwość przeżyć w XXI wieku, w Roku Jubileuszowym 240. lecia istnienia naszej Parafii. Udział w przygotowaniu Konsekrowanego Ołtarza Ofiarnego i Prezbiterium to jest szczególny wyjątkowy dar i to jest wielki zaszczyt, że możemy zrobić to my, obecni Parafianie tej wspólnoty. Wiem, że na tyle kochacie swoją Parafię i Świątynię, że nie trzeba Was do tego szczególnie zachęcać. Skoro nasi przodkowie zbudowali tę Świątynię w roku 1862, to My jako Wspólnota, mając głęboką wiarę w Boga i miłość do Kościoła zapiszmy się w historii jako Ci, którzy zachowali się tak jak trzeba.
  3. W związku z tym, że termin konsekracji został przesunięty na przyszły rok to jednak kwestia dalszych ofiar jest aktualna choć przeciągnięta w czasie. Czas kolędy w przyszłym roku będzie okazją do rozmów na ten temat i bliższego zapoznania się z dziełem konsekracji Kościoła i Ołtarza. Parafia założyła tzw. subkonto, które jest właśnie do obsługi wpłat na rzecz przebudowy prezbiterium i ołtarza – 71 9367 0007 0010 0019 5676 0004.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzę jak zawsze,
  5. Roraty we wtorki i czwartki o godz. 17:00, w sobotę o godz. 6:00. Zachęcamy do udziału w roratach dzieci i młodzież z lampionami.
  6. Za tydzień ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  7. Są do nabycia świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom z akcji Ogólnopolskiej Caritas – cena 15 złotych.
  8. W sobotę, 4 grudnia, wieczorem zapraszamy na Nabożeństwo Pierwsze Soboty Miesiąca, które poprowadzi Grupa Formacyjna Przyjaciele Maryi.
  9. Bardzo dziękuję p Romualdowi Sosnowskiemu, p. Henrykowi Hołubowiczowi, p. Marzenie Sosnowskiej za przygotowanie dekoracji adwentowej.
  10. Wszystkim Andrzejom i Barbarom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny życzymy trwania w łasce Chrystusa, prowadzenia Ducha Świętego i wszelkiej dobroci od Boga i od ludzi.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

29 LISTOPADA – 5 GRUDNIA 2021 R.

29 listopada 2021 r. – poniedziałek:

Śp. + Eugenia (2. rocznica śmierci)

Śp. + Józef i Czesław i zmarli z rodziny Krupińskich

30 listopad 2021 r. – wtorek: ŚWIĘTEGO ANDRZEJA APOSTOŁA, RORATY

Śp. + Andrzej Kowalczyk, Jan

Śp. + Ireneusz Leszczyński (4. rocznica śmierci, intencja od mamy)

1 grudnia 2021 r. – środa:

Śp. + Aleksander (intencja od Edyty)

2 grudnia 2021 r. – czwartek: pierwszy czwartek miesiąca, RORATY

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Śp. + Helena Kowalewska (intencja od siostrzenic i sąsiadki p. Krystyny)

3 grudnia 2021 r. – piątek: pierwszy piątek miesiąca