5 WRZEŚNIA 2021 r.

1. Dziękuję za przygotowanie naszej Świątyni.
  2. Kochani Parafianie i czcigodni goście przygotowujemy się do przebudowy Prezbiterium a szczególnie nowego Ołtarza Ofiarnego. Już dziś proszę Was o dary finansowe, które chcielibyście złożyć na sfinansowanie tego dzieła. Miejmy swój udział tak naprawdę w najdonioślejszym wydarzeniu jakie z pewnością będziemy mieli możliwość przeżyć w XXI wieku, w Roku Jubileuszowym 240. lecia istnienia naszej Parafii. Udział w przygotowaniu Konsekrowanego Ołtarza Ofiarnego i Prezbiterium to jest szczególny wyjątkowy dar i to jest wielki zaszczyt, że możemy zrobić to my, obecni Parafianie tej wspólnoty. Wiem, że na tyle kochacie swoją Parafię i Świątynię, że nie trzeba Was do tego szczególnie zachęcać. Skoro nasi przodkowie zbudowali tę Świątynię w roku 1862, to My jako Wspólnota, mając głęboką wiarę w Boga i miłość do Kościoła zapiszmy się w historii jako Ci, którzy zachowali się tak jak trzeba.
  3. Bardzo dziękuję za kolejne datki na nowy Ołtarz Ofiarny i przebudowę prezbiterium. Ofiarodawcami są: p. Ryszard Naumowicz – 1400 zł., p. Irena i Bogusław Wyrzykowscy – 400 zł., p. Stanisław Grabowski – 200 zł., p. Wanda Krzywicka – 1000 zł., p. Grzegorz Walukiewicz – 1000 zł., p. Helena Lipiec – 300 zł., p. Leokadia Pawłowska – 300 zł., p. Dariusz Milewski wraz z rodzicami Henryką i Antonim – 200 zł, p. Krystyna Michniewicz – 100 zł.
  4. Pragnę bardzo podziękować p. Karolowi Szrajbertowi i jego współpracownikom za zorganizowanie przewozu wieńców dożynkowych na tegoroczne Dożynki Diecezji Ełckiej, które odbyły się wczoraj, 4 września 2021r w Parafii p. w. Św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej. Dziękuję tez za obecność delegacji samorządowej naszej Gminy na czele z Panem Wójtem oraz Stowarzyszeniu Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Krasnopolu.
  5. Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w tym roku wyjątkowo będziemy przeżywali w niedzielę 12 września 2021 r. Tego też dnia Ksiądz Proboszcz będzie obchodził 25. lecie Święceń Kapłańskich. Z tej zacnej okazji będzie zorganizowana agapa w Domu Oazowym, na którą zapraszamy chętnych Parafian, którzy pragną radować się naszym wspólnym dziękczynieniem. Taca dzisiejsza będzie przeznaczona na zorganizowanie tego wydarzenia. Główna Msza Święta Odpustowa wraz z Dziękczynieniem za dar Sakramentu Kapłaństwa o godz. 12:00.

Bardzo dziękuję za duży wkład pracy w przygotowanie domu rekolekcyjnego na tę okoliczność p. Romualdowi Sosnowskiemu, p. Piotrowi Tomaszewskiemu i naszemu klerykowi Pawłowi. Podziękowania p. Bogdanowi Ambrosiewiczowi za troskę techniczną nad sprzętem do koszenia trawy.

1. Zachęcam do nabywania Martyrii,
  2. Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła niedzielę 5 września br. „Dniem solidarności z Afgańczykami, dlatego dzisiaj w całej Polsce modlimy się o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków. Zaś po Mszach Świętych można wesprzeć te działania ofiarą do puszek.
  3. 8 września, w środę Święto Narodzenia NMP (M. B. Siewnej) tego dnia błogosławieństwo ziarna i nasion.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

6 – 12 WRZEŚNIA 2021 R.

6 września 2021 r. – poniedziałek:

Śp. + Jan, Leokadia (6. rocznica śmierci) Rumowicz

Śp. + Anna Karłowicz (14. rocznica śmierci)

Śp. + Jan i Henryk

7 września 2021 r. – wtorek:

Śp. + Wacław Hołdyński (21. rocznica śmierci)

Śp. + Irena

8 września 2021 r. – środa:

Śp. + Eugeniusz Tadeusz Klocek (8. miesiąc po śmierci)