29 sierpnia 2021 r.

1. Dziękuję za przygotowanie naszej Świątyni – p. Wiesławie Ambrosiewicz, p. Zofii Lipnickiej, p. Barbarze Mazalewskiej.
  2. Kochani Parafianie i czcigodni goście nie znamy jeszcze pełnego kosztorysu przebudowy Prezbiterium a szczególnie nowego Ołtarza Ofiarnego. Niemniej jednak już dziś proszę Was o dary finansowe, które chcielibyście złożyć na sfinansowanie tego dzieła. Miejmy swój udział tak naprawdę w najdonioślejszym wydarzeniu jakie z pewnością będziemy mieli możliwość przeżyć w XXI wieku, w Roku Jubileuszowym 240. lecia istnienia naszej Parafii. Udział w przygotowaniu Konsekrowanego Ołtarza Ofiarnego i Prezbiterium to jest szczególny wyjątkowy dar i to jest wielki zaszczyt, że możemy zrobić to my, obecni Parafianie tej wspólnoty. Wiem, że na tyle kochacie swoją Parafię i Świątynię, że nie trzeba Was do tego szczególnie zachęcać. Skoro nasi przodkowie zbudowali tę Świątynię w roku 1862, to My jako Wspólnota, mając głęboką wiarę w Boga i miłość do Kościoła zapiszmy się w historii jako Ci, którzy zachowali się tak jak trzeba.  W najbliższych kilkunastu dniach będą znane szczegóły tego przedsięwzięcia, o których będę systematycznie informował. Termin Konsekracji J. E. Ks. bp Jerzy Mazur (Biskup Ordynariusz Diecezji Ełckiej) wyznaczył na dzień 7 listopada 2021 r. o godz. 12:00.
  3. Bardzo dziękuję za pierwsze datki na nowy Ołtarz Ofiarny i przebudowę prezbiterium. Ofiarodawcami są: p. Agata Karłowicz z córką Małgorzatą – 1000 zł., p. Halina Pomian z wnuczką – 300 zł., wpłata anonimowa – 600 zł., wpłata anonimowa – 300 zł.
  4. Józef Majewski organizuje wyjazd na Dożynki Ogólnokrajowe na Jasną Górę. Termin 4-5 września 2021. Koszt 110 złotych. Wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy u Księdza Krzysztofa.
  5. Zapraszamy w najbliższą sobotę, 4 września br., na pielgrzymkę do Parafii w Kaletniku z okazji Święta Matki Bożej Pocieszenia organizowaną przez Księdza Jarosława Pierzgalskiego (Proboszcza Parafii w Gibach). Pielgrzymka ma wymiar dekanalny. Wymarsz grupy o godz. 7:00 spod Groty Maryjnej przy naszym Kościele. Powrót we własnym zakresie. Udział nie wymaga zgłoszenia. Wystarczy przyjść i dołączyć się do grupy.
  6. Jednocześnie przypominamy, że tegoroczne Dożynki Diecezji Ełckiej odbędą się 4 września 2021r (pierwsza sobota września) w Parafii p. w. Św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej. Oczywiście tam będziemy!!
  7. W najbliższą środę rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny 2021/2022. Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli oraz pracowników Szkoły na Mszę Świętą o godz. 8:00. Z tej racji Msza Święta parafialna tego dnia rozpocznie się o godz. 7:20 (intencja tej Mszy Świętej za Śp. + Halinę Cieślukowską – intencja od uczestniczki pogrzebu).
  8. 1 września to 82. rocznica wybuchu II Wojny Światowej, Dzień Weterana oraz Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.
  9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z racji, że 4 września mamy Dożynki Diecezjalne chorych będę odwiedzał od środy do piątku. Chorych z trzeciej grupy (chorych mieszkających w Krasnopolu) odwiedzę w środę 1 września, reszta zostaje bez zmian.
  1. Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w tym roku wyjątkowo będziemy przeżywali w niedzielę 12 września 2021 r. Tego też dnia Ksiądz Proboszcz będzie obchodził 25. lecie Święceń Kapłańskich. Z tej zacnej okazji będzie zorganizowana agapa w Domu Oazowym, na którą zapraszamy chętnych Parafian, którzy pragną radować się naszym wspólnym dziękczynieniem. Taca za tydzień będzie przeznaczona na zorganizowanie tego wydarzenia. Główna Msza Święta Odpustowa wraz z Dziękczynieniem za dar Sakramentu Kapłaństwa o godz. 12:00.
  2. Z radością informuję, iż pozyskaliśmy dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku na termomodernizację plebanii w wysokości 50 000 złotych. Jest to już druga dotacja (w sumie otrzymaliśmy 100 000 zł), która odciąża budżet Parafii. Szczególne podziękowania za okazaną pomoc składam p.Anecie Mandygraf (z ramienia Urzędu Gminy Krasnopol), p. p. Łukaszowi i Gabrieli Daniłowicz, p. Piotrowi Gwiazdowskiemu, p. Marzenie Sosnowskiej oraz Urzędnikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska Delegatura w Suwałkach. Dzielę się tą informacją by wskazać Wam kochani Parafianie, iż Wasz wkład finansowy ukierunkowany jest w wydatki związane z nowym Ołtarzem Ofiarnym i przebudową prezbiterium.
  3. Wczoraj zmarł nasz sąsiad Śp. + Władysław Krajewski, otoczmy naszą modlitwą rodzinę pogrążoną w żałobie. Msza Święta pogrzebowa jutro o godz. 15:30.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

30 SIERPNIA – 5 WRZEŚNIA 2021 R.

30 sierpnia 2021 r. – poniedziałek:

Śp. + Adam Orzechowski (4. miesiąc po śmierci, intencja od żony Urszuli i dzieci)

Pogrzeb: Śp. + Władysław Krajewski

31 sierpnia 2021 r. – wtorek: DZIEŃ SOLIDARNOŚCI I WOLNOŚCI

Śp. + Halina Cieślukowska (intencja od Śp. + Krystyny Szumińskiej)

1 września 2021 r. – środa:

Śp. + Halina Cieślukowska (intencja od uczestniczki pogrzebu)

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego

2 września 2021 r. – czwartek:

Godz. 6:30-7:30

Śp. + Aleksander Michniewicz i za zmarłych jego rodziców p. Michniewiczów

3 września 2021 r. – piątek: