OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 październik 2020 r.

 

 1. Dziękuję za sprzątnięcie naszej Świątyni p. Marii Kowalewskiej, p. Lucynie Czakis, p. Piotrowi Brunejko.
 2. Zachęcam do nabożeństw Różańcowych oraz do tej modlitwy w rodzinach. Bardzo szczególnie proszę ojców aby chwycili za Różaniec i gromadzili do modlitwy całe swoje rodziny. Kolejność poszczególnych grup prowadzących różaniec: poniedziałek – pracownicy Gminnego Centrum Czytelnictwa i Kultury w Krasnopolu, wtorek – pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnopolu, środa – nauczyciele, czwartek – pracownicy Urzędu Gminy Krasnopol, piątek – dzieci pierwszokomunijne, sobota – opiekuni środowiskowe Gminy Krasnopol, niedziela – godzina 9:30 rodzice młodzieży klasy ósmej przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 3. Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców. Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią (szczegóły w regulaminie) liczbę głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.
 4. Są do nabycia „Kalendarze Miłosierdzia” w cenie 15 złotych oraz książka o błogosławionej Mariannie Biernackiej w cenie 15 złotych.
 5. Dziś Dzień Papieski. Ofiary są zbierane do tzw. puszek na Fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. 14 października w środę Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach, wychowawcach i katechetach byłych i obecnych. Niech to będzie modlitwa wdzięczności i szacunku i prośmy dla nich o nieustanne światło Ducha Świętego.
 7. 15 października 2019r. tj. w czwartek we wspomnienie Św. Teresy od Jezusa obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego.
 8. 16 października 2019r. tj. w piątek 42. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 9. W następną niedzielę taca na Papieskie Dzieła Misyjne.
 10. Za tydzień w niedzielę odbędzie się liczenie wiernych będących na Eucharystiach oraz ilość osób przyjmujących Komunię Świętą (Dominicantes).
 11. Zbliża się okres Wszystkich Świętych i listopadowych zaduszek, dlatego przygotowujemy wypominki za naszych zmarłych. Wstępnie wypominki za zmarłych będą odmawiane przed Mszą Świętą o godz. 8:00 i godz. 12:00. Przy figurze Matki Bożej są przygotowane druki do wypominek oraz są dostępne na naszej parafialnej stronie internetowej z możliwością ich edycji – prosimy aby młodzi pomogli swoim dziadkom i babciom w umożliwieniu wydrukowania tych wypominek w swoich domach. Wypełnione kartki należy przynosić do Księdza Proboszcza lub do Pana Mirka Żukowskiego.
 12. Komunikat policji: „W trosce o życie i zdrowie przede wszystkim pieszych i poruszających się jednośladami apelujemy aby każda osoba poruszając się po drogach miała przy sobie element odblaskowy. Noszenie odblasków jest ważne szczególnie w okresie jesienno-zimowym, wtedy gdy jest zła widoczność na drogach. Mały element na ubraniu, umieszczony w miejscu widocznym, będzie sygnałem dla kierowcy, że po drodze ktoś się porusza.”
 13. Za tydzień w niedzielę 18 października na Mszy Świętej o godz. 10:00 będą z nami małżeństwa z terenu naszej Gminy Krasnopol, które w tym roku obchodzą 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego.
 14. Pragnę z radością podzielić się informacją, iż od piątku naszą Świątynię upiększa i przypomina nam o obecności żywego Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie tzw. lampa wieczna. Ofiarodawcą i sponsorem jest p. Stanisław Grabowski, któremu serdecznie dziękuję za hojność serca w trosce o naszą Świątynię.
 15. Mam prostą prośbę – na wtorek i środę – potrzebni są 4 mężczyźni do przeprowadzenia pierwszego etapu remontu ostatniej części plebani. Nie proszę danej wsi lub ulicy ponieważ zakres prac jest niewielki i liczę na Waszą kochani parafianie radosną życzliwość. Jeżeli ktoś chciałby pomóc to proszę w dniu dzisiejszym o zgłoszenie swojej gotowości.

 

Grupa dyskusyjna: