OGŁOSZENIA PARAFIALNE

04 październik 2020 r.

 

 1. Dziękuję za sprzątnięcie naszej Świątyni p. Kindze Biziewskiej oraz
  Tomaszowi i Renacie Karłowicz. Składam ogromne podziękowania mieszkańcom Czarnej Buchty, a szczególnie dla p. Krzysztofa Michniewicza za wspaniałą organizację całej miejscowości. Od najbliższej soboty opiekę nad Świątynią przejmują mieszkańcy ul. Polnej.
 2. Zachęcam do nabożeństw Różańcowych oraz do tej modlitwy
  w rodzinach. Bardzo szczególnie proszę ojców aby chwycili za Różaniec i gromadzili do modlitwy całe swoje rodziny. W tym tygodniu proszę poszczególne grupy do prowadzenia różańca: poniedziałek – Dzieło Nieustającej Nowenny Uczniów Jezusa, wtorek – Krąg Biblijny, środa – Apostolat Margaretka, czwartek – Ks. Krzysztof Mulewski, piątek – dzieci pierwszokomunijne, sobota – Krąg Domowego Kościoła, niedziela – godzina 9:30 rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców. Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią (szczegóły w regulaminie) liczbę głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.
 4. Dzisiaj puszka na Dom Samotnej Matki im. Bł. Marianny Biernackiej w Ełku prowadzony przez Caritas. Są też do nabycia „Kalendarze Miłosierdzia” w cenie 15 złotych.
 5. W następną niedzielę – Dzień Papieski. Ofiary będą zbierane do tzw. puszek na Fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. Wspominamy wizytację kanoniczną Ks. bp. Jerzego Mazura. Zrodziła ona wiele owoców dla naszej Parafii. Decyzją Ks. Biskupa od najbliższej niedzieli tj. 11 października 2020 r. następuje zmiana porządku odprawianych Eucharystii w każdą niedzielę i tak: godz. 8:00, godz. 10:00 (ze szczególnym uwzględnieniem obecności rodziców z dziećmi), godz. 12:00. Bardzo mocno zaznaczam, że moim obowiązkiem jest odprawianie Mszy Świętej w niedzielę za parafian i dlatego jedna z tych trzech Mszy Świętych jest całkowicie zarezerwowana dla tej intencji. Pozostałe dwie Msze Święte jako intencje są do dyspozycji parafian. Bardzo proszę o uszanowanie takiego porządku. Jednocześnie odchodzimy od zwyczaju, który funkcjonuje u niektórych parafian, a mianowicie „Ksiądz dopisze”. Informuję też, że do końca tego roku 2020 INTENCJE NIE SĄ JUŻ PRZYJMOWANE.

Jednym z najważniejszych owoców jest decyzja Księdza Biskupa o konsekracji Kościoła i nowego Ołtarza Ofiarnego we wrześniu przyszłego 2021 roku. W związku z tym przekazuję    informację, że już zostały rozpoczęte działania prowadzące do tego celu. Nad wszystkim pieczę sprawuje Parafialna Rada Ekonomiczna.

 1. Pragnę przypomnieć, że przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej w naszym Dekanacie Sejneńskim trwa dwa lata, a więc klasa druga i trzecia.
 2. W najbliższy piątek 9 października nasz kościelny p. Jacek Łangowski będzie miał swoją kolejną rocznicę urodzin.
Grupa dyskusyjna: