OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23 sierpień 2020 r.

  1. Informuję, iż dnia 5 września 2020 r. (sobota) organizowane w naszej Parafii i Gminie Dożynki Diecezjalne odbędą się w pełnym wymiarze, dlatego też bardzo prosimy aby wszystkie sołectwa naszej Gminy Krasnopol oraz inne formacje społeczne przemyślały swój udział w tych Dożynkach. Mamy na myśli stoiska i namioty gdzie uczestnicy Dożynek będą mogli się posilić. Liczymy, że naprawdę wielu chętnie będzie chciało służyć w ramach tego dzieła. Równolegle mamy nadzieję, że rolnicy naszej Parafii i Gminy Krasnopol przygotują kilka wspaniałych wieńców dożynkowych. Pragnę przypomnieć, że Krasnopol też jest podzielony na dwa sołectwa i bierze udział w przygotowaniach Dożynek.
  2. Jako Proboszcz tej parafii bardzo proszę aby od strony Suwałk począwszy od Ryżówki dalej Aleksandrowo i na wysokości Smolanego Dębu, od strony Sejn a więc w Stabieńszczyźnie, w Skustelach i Pawłówce na zjeździe na starą drogę oraz od strony Żłobina przy skrzyżowaniu z obwodnicą ustawiać przemyślane dożynkowe duże dekoracje informujące o Dożynkach Diecezjalnych. Pragnę podzielić się refleksją, że w sytuacji gdy macie dzieci do Chrztu Świętego, do Pierwszej Spowiedzi Świętej i Komunii Świętej gdy Wasze dorosłe dzieci przeżywają rozpoczęcie małżeńskiej drogi lub też odchodzą do wieczności Wasi najbliżsi oczekujecie ode mnie, że stanę na wysokości zadania i tak rzeczywiście jest – daję wtedy wszystko z siebie co najlepsze, nie oszczędzam się ani przez moment. Dożynki Diecezjalne są sprawdzianem ile Wspólnota Parafialna w Krasnopolu jest w stanie dać od siebie i z jaką jakością zaangażować się w to dzieło. Wiem, że mamy duży potencjał i jesteśmy w stanie zorganizować te Dożynki na wysokim poziomie.

          Bardzo proszę o modlitwę w intencji Dożynek Diecezjalnych!!!

  1. Koszt Dożynek w dużej mierze spoczywa na barkach Parafii, dlatego też potrzebna jest Wasza pomoc finansowa. Taca za tydzień przeznaczona będzie na potrzeby Dożynek. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć to dzieło indywidualnie, w tym nasi lokalni przedsiębiorcy, będę niezmiernie wdzięczny.
  2. Decyzją Ks. bp Jerzego Mazura wizytacja kanoniczna naszej parafii odbędzie się 27 września 2020r. (niedziela), która wcześniej była planowana na 6 września. W związku z tym grupa młodzieży mająca przyjąć Sakrament Bierzmowania proszę o przygotowanie się do tego wydarzenia na niedzielę 27 września 2020 r.
  3. W środę 25 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej, Msze Święte tego dnia o godzinie 9:00 i 17:00.
  4. Dziękuję bardzo p. Romualdowi Sosnowskiemu za opiekę nad naszymi ogrodami, której efekty widać.

 

Grupa dyskusyjna: