OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30 sierpień 2020 r.

 

  1. Dyżur sprzątania naszej Świątyni przejmują mieszkańcy Czarnej Buchty.
  2. Jesteśmy na ostatniej prostej w ramach przygotowań do Dożynek Diecezjalnych, które odbędą się dnia 5 września 2020 r. (sobota) organizowane w naszej Parafii i Gminie. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego dzieła. Widzimy to każdego dnia i jest to powód do dumy. Doświadczenie, które już zrodziło się w ramach wspólnych działań zapewne będzie nam służyć w przyszłości dla dobra naszej Parafii i Gminy. Pragnę przypomnieć z radością, że rok 2020 dla nas jest czasem wdzięczności Panu Bogu za 250 lat istnienia wspaniałej historii Krasnopola. Dożynki Diecezjalne to czas świętowania i wdzięczności rolnikom naszej Parafii, Gminy i całej Diecezji – to wszystko chcemy przeżywać ze świadomością, że otrzymaliśmy po poprzednich pokoleniach żywą historię 250 lat naszego Krasnopola i oby następne pokolenia mogły po nas przejąć to co my budujemy dziś, tu i teraz z nadzieją, że będą z tego dumni i będzie to dla nich życiową inspiracją.

W ramach Dożynek przewidziane są konkurencje sportowe z przymrużeniem oka dla rolników i wszystkich chętnych. Wśród dyscyplin są: rzut beretem na widły, celowanie gumiakiem do wiadra, bicie balonów cepami, wożenie żony na taczce i rozwieszanie prania, slalom z kapustą na szpadlu. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tej zabawie, można się zgłosić też w dniu Dożynek. Dla zwycięzców przewidziane są drobne upominki.

Przede wszystkim jednak ja jako Proboszcz i p. Wójt Gminy Krasnopol zapraszamy wszystkich parafian i nie tylko do wzięcia udziału w tym jakże ważnym wydarzeniu.

  1. Bardzo proszę o modlitwę w intencji Dożynek Diecezjalnych!!!
  2. Koszt Dożynek w dużej mierze spoczywa na barkach Parafii, dlatego też potrzebna jest Wasza pomoc finansowa. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć to dzieło indywidualnie, w tym nasi lokalni przedsiębiorcy, będę niezmiernie wdzięczny. Dziękuję za dotychczasowe ofiary, które płyną z głębi Waszych serc.
  3. Dziękuję bardzo p. Romualdowi Sosnowskiemu za wykoszenie trawy przy Kościele i jednocześnie dziękuję p. Romualdowi i Krzysztofowi Mulewskiemu za wykoszenie trawy przy Kaplicy na cmentarzu.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ponieważ w pierwszą sobotę miesiąca (5 września) mamy Dożynki Diecezjalne chorych będę odwiedzał w środę, czwartek i piątek.
  5. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 we wtorek 1 września o godz. 8:00 rano. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli.
  6. Spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 6 września – niedziela po Eucharystii o godz. 9:00. Oczywiście najpierw spotykamy się na Eucharystii.
Grupa dyskusyjna: