OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23.02.2020 r.

 1. Bardzo dziękujemy za przygotowanie świątyni rodzinom Państwa Ślązak i Państwa Sobierajskich.
 2. Zachęcamy do nabywania Martyrii oraz innych czasopism katolickich.
 3. Kolęda w tym tygodniu:
 • poniedziałek (24.02.) od godz. 9:30 – Krasnopol, Słoneczna nr. nieparzyste (od Państwa Adamskich).
 • wtorek (25.02.) od godz. 9:30 – Krasnopol, Mickiewicza (od Państwa Janczulewicz).
 • środa (26.02. Popielec) od godz. 10:30 – Krasnopol, Polna (od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Lipową obie strony).
 • czwartek (27.02.) od godz. 9:30 – Krasnopol, blok przy ul. Wojska Polskiego.
 • piątek (28.02.) od godz. 8:30 – Krasnopol, Polna nr. parzyste (od Pani Małcho do Państwa Rutkowskich).
 • sobota (29.02.) od godz. 9:30 – Krasnopol, Polna nr. nieparzyste (od Państwa Brunejko do Pani Jasiukiewicz).

Harmonogram kolędy zamieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej.

 1. Nie udawaj, że ze wszystkim sam sobie radzisz…

Zapraszamy Na Ogólnopolskie Wielkopostne Rekolekcje Dla Mężczyzn w pierwszy weekend Wielkiego Postu tj. 28.II – 01.III.2020 w Różanymstoku.

Temat przewodni rekolekcji: MĘŻCZYZNA CIEŃ OJCA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Odbędą się  warsztaty, konferencje, czas dla siebie, męskie rozmowy. Będą wartościowi prelegenci, cierpliwi spowiednicy, w sumie sami porządni faceci. Masz problemy? Przyjedź! Nie masz problemów? Tym bardziej przyjedź! Potrzebujesz ciszy? Będziesz miał! Chcesz pogadać? Przyjeżdżaj! Ten czas robimy specjalnie dla Ciebie!

Koszt rekolekcji 180 zł.

 1. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnopolu informuje, że osoby najbardziej potrzebujące z terenu Gminy Krasnopol mogą skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Aby skorzystać z tej formy wsparcia należy zgłosić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnopolu w celu złożenia wniosku o wydanie skierowania na otrzymanie paczek żywnościowych. Paczki żywnościowe będą wydawane cyklicznie do lipca 2020 r. w Caritas Sejny.
 2. W związku ze zbliżającym się Wielkim Postem nasza Parafia wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich „Afrodyta” ogłaszają konkurs na palmy wielkanocne. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym konkursie, który daje nam możliwość integracji naszej wspólnoty. Zaproszenie kierowane jest do osób indywidualnych jak też grup społecznych i formacyjnych jak np. nauczyciele, strażacy, urzędnicy, uczniowie, grupy duszpasterskie itp.
 3. Dożynki Diecezjalne Diecezji Ełckiej odbędą się w Krasnopolu dnia 5 września 2020 r. Pragniemy przypomnieć już dzisiaj o jak najlepszym przygotowaniu wieńców dożynkowych przez naszych rolników.
 4. W Środę Popielcową 26 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Tego dnia nastąpi poświęcenie i posypanie pokutne popiołem głów wiernych. Przypominam o zachowaniu postu ścisłego.
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, a więc w Drodze Krzyżowej (każdy piątek godz. 16:20) i Gorzkich Żalach (niedziela 8:30). Za udział w Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.
Grupa dyskusyjna: