OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16 sierpień 2020 r.

  1. Mając na uwadze pismo Ełckiej Kurii Diecezjalnej, proszę o dostosowywanie się do wymogów i obostrzeń sanitarnych w związku z epidemią, która wciąż trwa (w ostatnich dniach pojawiają się przypadki osób zarażonych w naszych powiatach) tj.: wierni w kościołach mają obowiązek zakrywać usta i nos podczas nabożeństw i modlitwy prywatnej. W kruchcie jest wyraźna i widoczna informacja o tym obowiązku.
  2. Informuję, iż dnia 5 września 2020 r. (sobota) organizowane w naszej Parafii i Gminie Dożynki Diecezjalne odbędą się w pełnym wymiarze, dlatego też bardzo prosimy aby wszystkie sołectwa naszej Gminy Krasnopol oraz inne formacje społeczne przemyślały swój udział w tych Dożynkach. Mamy na myśli stoiska i namioty gdzie uczestnicy Dożynek będą mogli się posilić. Liczymy, że naprawdę wielu chętnie będzie chciało służyć w ramach tego dzieła. Równolegle mamy nadzieję, że rolnicy naszej Parafii i Gminy Krasnopol przygotują kilka wspaniałych wieńców dożynkowych. Pragnę przypomnieć, że Krasnopol też jest podzielony na dwa sołectwa i bierze udział w przygotowaniach Dożynek. Następne spotkanie Komitetu Organizacyjnego tych Dożynek a szczególnie sołtysów sołectw naszej Gminy Krasnopol odbędzie się 22 sierpnia 2020r sobota godz. 1000 Spotykamy się w domu rekolekcyjnym. Obecność wszystkich obowiązkowa. Bardzo proszę o modlitwę w intencji Dożynek Diecezjalnych!!!
  1. Nawiązując do swych 50. urodzin zrodziła się w moim sercu refleksja i dlatego zwracam się z wyrazami szacunku i uznania dla wszystkich parafianek i parafian, którzy podobnie jak ja w tym roku przeżywają tak piękny jubileusz. Życzę Wam wszystkim tego co najpiękniejsze, potęgi Bożego Błogosławieństwa i abyście żyli w myśl Bożej zasady, że to co najwspanialsze w naszym życiu jest ciągle przed nami.
  2. Bardzo dziękuję wszystkim za przygotowanie i zaangażowanie w przebieg naszego parafialnego odpustu. Pragnę podziękować: p. Beacie Sosnowskiej, p. Agnieszce Rydzewskiej, p. Marzenie Sosnowskiej, p. Bożenie Tomaszewskiej (przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatków i opiekę nad procesją Eucharystyczną), p. Mirosławowi Żukowskiemu i całej służbie liturgicznej na cele z ceremoniarzem p. Krzysztofem Stefańskim. Dziękuję za dary ołtarza, które mniemam są wyrazem gotowości parafian do służby i odpowiedzialności za swoją Parafię.
  3. Przystąpiliśmy do oczyszczania i porządkowania poddasza w domu rekolekcyjnym. Bardzo dziękuję za wykonaną ciężką pracę p. Romualdowi Sosnowskiemu, klerykowi Pawłowi, p. Łukaszowi Daniłowiczowi, p. Karolowi Daniłowiczowi, p. Radosławowi Chludzińskiemu, a p. Piotrowi Gwiazdowskiemu za użyczenie samochodu ciężarowego.
  4. Za tydzień 23 sierpnia w niedzielę przypada 101. rocznica Powstania Sejneńskiego. Po Mszy Świętej o godz. 9:00 złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy pomniku Powstania Sejneńskiego. Ubolewam bardzo, że tego typu bardzo ważne wydarzenia jak rocznica Bitwy Warszawskiej czy też inne decydujące o naszej polskiej tożsamości przeżywane są bez udziału pocztów sztandarowych z asystą, czy to naszej szkoły czy jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie pomijam szerokiego udziału uczniów i młodzieży naszej szkoły, która ma tak wybitnego patrona jak i całej społeczności braci strażaków. Nie mam intencji narzekania czy też oceny ale wyrażam mój niepokój i smutek, że nie jest tak jak powinno być.
  5. Decyzją Ks. bp Jerzego Mazura wizytacja kanoniczna naszej parafii odbędzie się 27 września 2020r. (niedziela), która wcześniej była planowana na 6 września. W związku z tym grupa młodzieży mająca przyjąć Sakrament Bierzmowania proszę o przygotowanie się do tego wydarzenia na niedzielę 27 września 2020 r.
  6. Bardzo pragnę podziękować p. p. Ewie i Piotrowi Brunejko za ofiarowanie kompletu pięknych krzeseł i stołu, które wspaniale służą na plebani w Krasnopolu.
  7. Zapowiedzi – BAGIŃSKI MATEUSZ, kawaler, zameldowany w parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu i AGNIESZKA JUDREWICZ, panna, zamieszkała w parafii p.w. Bożego Ciała w Suwałkach – zapowiedź druga.
Grupa dyskusyjna: