9 sierpień  2020 r.

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni – p. Dorocie Korzeckiej, p. Tomaszowi Radzewiczowi, p. Mirosławowi Klimko.
 2. Podczas wakacji pamiętajmy nie ma urlopu od Pana Boga!!
 3. Mając na uwadze pismo Ełckiej Kurii Diecezjalnej, proszę o dostosowywanie się do wymogów i obostrzeń sanitarnych w związku z epidemią, która wciąż trwa (w ostatnich dniach pojawiają się przypadki osób zarażonych w naszych powiatach) tj.: wierni w kościołach mają obowiązek zakrywać usta i nos podczas nabożeństw i modlitwy prywatnej. W kruchcie jest wyraźna i widoczna informacja o tym obowiązku.
 4. Przypominam, iż rozpoczęty miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości Narodu. Zachęcam do daru z samego siebie.
 5. Informuję, iż dnia 5 września 2020 r. (sobota) organizowane w naszej Parafii i Gminie Dożynki Diecezjalne odbędą się w pełnym wymiarze, dlatego też bardzo prosimy aby wszystkie sołectwa naszej Gminy Krasnopol oraz inne formacje społeczne przemyślały swój udział w tych Dożynkach. Mamy na myśli stoiska i namioty gdzie uczestnicy Dożynek będą mogli się posilić. Liczymy, że naprawdę wielu chętnie będzie chciało służyć w ramach tego dzieła. Równolegle mamy nadzieję, że rolnicy naszej Parafii i Gminy Krasnopol przygotują kilka wspaniałych wieńców dożynkowych. Pragnę przypomnieć, że Krasnopol też jest podzielony na dwa sołectwa i bierze udział w przygotowaniach Dożynek.
  Następne spotkanie Komitetu Organizacyjnego tych Dożynek a szczególnie sołtysów sołectw naszej Gminy Krasnopol odbędzie się 22 sierpnia 2020r sobota godz. 1000 Spotykamy się w domu rekolekcyjnym. Obecność wszystkich obowiązkowa. Bardzo proszę o modlitwę w intencji Dożynek Diecezjalnych!!!
 6. 31 lipca obchodziłem 50. urodziny. Pragnąłem je przeżywać wraz parafianami i ludźmi dobrej woli. Dlatego też, z głębi serca serdecznie pragnę podziękować za wspaniały udział. Szczególnie imiennie dziękuję: p. Marzenie Sosnowskiej, p. Wandzie Sosnowskiej,
  Agnieszce Rydzewskiej, p. Joannie Orzechowskiej, p. Justynie Zawadzkiej, p. Marcie Makarewicz, p. Anecie Kisiel, p. Joannie Tarleckiej, p. p. Bożenie i Piotrowi Tomaszewskim, p. Gabrieli Wnorowskiej, p. Łukaszowi Daniłowiczowi, p. Romualdowi Sosnowskiemu, p. Krzysztofowi Stefańskiemu, p. Joannie Ruchalskiej, p. Karolowi Marzec, p. Agnieszce Korsakowskiej Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa
  w Krasnopolu oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się
  w to wydarzenie.
 7. 14 sierpnia w piątek wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego – to dzień modlitw za pomordowanych w obozach koncentracyjnych, więzieniach i łagrach.
 8. 15 sierpnia w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP ( Matki Bożej Zielnej). Tego dnia mamy błogosławieństwo ziół i kwiatów. Uroczystość obowiązująca co do uczestnictwa we Mszy Świętej.
  Jest to wyjątkowa 100 rocznica „CUDU NAD WISŁĄ” Bitwy Warszawskiej. Święto Wojska Polskiego.
 9. Zapowiedzi – BAGIŃSKI MATEUSZ, kawaler, zameldowany w parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu i AGNIESZKA JUDREWICZ, panna, zamieszkała w parafii p.w. Bożego Ciała w Suwałkach – zapowiedź pierwsza.

 

Grupa dyskusyjna: