Intencje mszalne 30.07.2023 – 06.08.2023

Niedziela 30.07.2023

08.00 – Śp. Gertruda i Zenon Rachwalscy i za zmarłych z rodziny Daniłowicz

10.00 – Śp. Teofil, Weronika, Aleksandra, Paweł i zmarłych z rodzin Lipnickich i Knausów

12.00 – O zdrowie, Błogosławieństwo Boże, opiekę NMP dla Emilii i rodziców

Poniedziałek 31.07.2023

17.00 – Śp. Józef Leończyk

17.30 – Śp. Krzysztof, Stanisława (K), Józef z rodzin Milewskich i Wierzbickich

Wtorek 01.08.2023

08.00 – Śp. Eugenia Kamińska

Środa 02.08.2023

17.00 – Śp. Mariusz Rukściński (9 mies. po śmierci)

17.30 – Śp. Jan i Czesława (K) Kowalewscy

18.00 – Spotkanie Grupy Przyjaciele Maryi

Czwartek 03.08.2023

08.00 – Śp. Henryk, Wiktor Ołubowicz

Piątek 04.08.2023

17.00 – Śp. Janina, Bronisław (M), Teresa, Piotr, Kazimierz Andruszkiewicz

– Chrzest Św. Mileny Basiewicz

17.30 – Śp. Jadwiga i Kazimierz Turowscy

18.00 – 08.00 – NOCNA ADORACJA

Sobota 05.08.2023

08.00 – O Błogosławieństwo Boże, opiekę NMP, zdrowie i potrzebne łaski dla Marcina z rodziną

Niedziela 06.08.2023

08.00 – O Błogosławieństwo Boże dla Róży Przemienienia Pańskiego i dla rodzin

10.00 – Śp. Janusz Makowski(4 rocz. śmierci), Jadwiga, Wacława (K), Jan Makowscy

12.00 – O Błogosławieństwo Boże, dary Ducha Św. członkom Róży Żywego Różańca pw. Św. Józefa i ich rodzinom oraz o wieczną szczęśliwość dla zmarłych członków i zmarłych z ich rodzin

17 Niedziela Zwykła 30 lipca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

W tę ostatnią niedzielę lipca, przychodzimy do Jezusa, aby Boże Królestwo umacniało się w nas i naszym środowisku; abyśmy dali się ogarnąć i poprowadzić Bożemu słowu.

Dziś gościmy misjonarkę posługującą od wielu lat w Afryce (Kamerun) – S. Dr. Barbarę Pilar, która podzieli się doświadczeniem misyjnym. My odwdzięczymy się ze nas reprezentuje na misjach, modlitwą i ofiarą.

Rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Przypominamy o idei trzeźwości

jako wypełnieniu Ślubów Jasnogórskich.

Trwa 31. Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę, która zakończy się 11 sierpnia. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymami idącymi na Jasną Górę, i wspieramy pracę rolników. Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami poprzez modlitwę.

W poniedziałek Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.

We wtorek Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

Jest to również Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Powstania Warszawskiego.

W środę Wspomnienie Matki Bożej Anielskiej, można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny zwany „Porcjunkuli” należy w tym dniu pobożnie odmówić modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przyjąć Komunię Św. i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, nawiedzając Katedrę, Konkatedrę, Bazylikę Mniejszą albo jeden z kościołów parafialnych.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

● W I piątek miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18.00 Adoracja całonocna

● Nabożeństwo I sobotnie przed Mszą Świętą o godz. 8.00

W czwartek przed Mszą Św, zapraszamy na różaniec w intencji kapłanów, kleryków ełckiego seminarium oraz o liczne i święte powołania do służby w Kościele.

W piątek Wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, prezbitera – patrona Proboszczów.

W sobotę Wspomnienie Rocznicy Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki NMP –

Matki Bożej Śnieżnej

Co tydzień w niedzielę o godz. 15.00, w kościele św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach, Ks. Grzegorz Stołycia proboszcz parafii greckokatolickiej w Chrzanowie, będzie sprawował Msze Święte w języku ukraińskim.

Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić; Zapowiedź II; Mariusz Kevin Urban- kawaler – parafia pw. Maksymiliana M. Kolbe w Kolnicy, Renata Pajewska- panna – parafia tutejsza. Kto by wiedział o przeszkodach między tymi osobami, w sumieniu zobowiązany jest powiadomić tutejszych duszpasterzy

Dziękuję bardzo serdecznie za sprzątanie kościoła; ul. 1 maja Krasnopol,; kościół sprzątały Małgorzata Kisłowska, Katarzyna Lisiewicz i Elżbieta Żuryńska.

Tydzień temu: Halina Kuźnicka i Bożena Tomaszewska z córką Olą.

Kwiaty do wazonów dostarczyła pani Małgorzata Puza, w następnym tygodniu dyżur ul. 1 maja Krasnopol

Podziękowanie składam wszystkim, którzy wspierają finansowo naszą parafię. Bóg zapłać za wszelkie modlitwy, ofiary i pomoc.

Wszystkim, wypoczywającym na terenie naszej parafii, życzymy odpowiedniej pogody i samych miłych chwil, które pozwolą zregenerować siły fizyczne i duchowe.

Za tydzień 6.08 nasz Odpust Parafialny Przemienienia Pańskiego zapraszamy do współtworzenia naszych uroczystości.

-przypominam o wieńcach dożynkowych i innych formach włączenia się w odpust

1) W tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, b, dK;

– w czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezb. – patrona proboszczów;

2) W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca; zapraszamy do udziału w okolicznościowych nabożeństwach.

3) We wtorek 2 sierpnia można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny zwany „Porcjunkuli”. Uzyska go każdy, kto w tym dniu nawiedzając konkatedrę pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przyjmie Komunię św. i pomodli się w intencjach Ojca Świętego.

4) Zachęcamy do zachowania trzeźwości w miesiącu sierpniu, jako wypełnienie „jasnogórskich ślubów narodu”.

NOCNE ADORACJE W KRASNOPOLU