DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09-10- 2022

1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku liturgicznego. Trwamy w tym miesiącu na Modlitwie Różańcowej rozważając Ewangelię Jezusa Chrystusa. Trwamy dalej w dyżurze różańcowym zapraszamy w:
    Poniedziałek – Rodzice z dziećmi
    Wtorek – Dzieło Nieustającej Nowenny Uczniów Jezusa
    Środa – Młodzież przygotowująca się do bierzmowania klasy VII i VIII wraz z nauczycielami
    Czwartek – Krąg Biblijny i służba liturgiczna
    Piątek –Młodzież przygotowujące się do bierzmowania klasy IV ,V ,VI
    Sobota – Apostolat Margaretka
    Niedziela – Róże Różancowe wg własnego harmonogramu
  2. We wtorek wspomnienie Jana XXII papieża
  3. W środę spotkanie Przyjaciół Maryi na plabani o 18-ej. Zapraszamy też chętne osoby do wspólnoty Można przejść Oddanie33 przez ręce Maryi.
  4. W czwartek wspomnienie Bł. Honorata Kuźmickiego kapłana
  5. W piątek wspomnienie Św. Kaliksta I Papieża . Obchodzimy także święto Edukacji Narodowej .Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach, wychowawcach i katechetach.
  6. W sobotę obchodzimy Św.Teresy z Avilla od Jezusa .
  7. Za tydzień 16-10-2022 r. zbiórka do puszek na Fundację” Dzieło Nowego Tysiąclecia „ Żywy Pomnik Św .Jana Pawła II.
  8. Dziękuję parze młodej Patrycji i Wiktorowi Radzewicz za posprzątanie świątyni i dekorację kwiatową. W następnym tygodniu reszta Krucieniszek a za dwa tygodnie dyżur przejmuje Gremzdel .
  9. Serdecznie dziękuję za złożenie ofiary 1000 zł na przebudowę prezbiterium od byłego wójta Józefa Stankiewicza oraz okazaną pomoc logistyczną związaną z odwiedzinami chorych.
  10. Dziekuję za bezpłatną obróbkę blacharską okien na plebani i ganku Panu Henrykowi Luty. Serdeczne Bóg Zapłać.
  11. Dziękuję za dzisiejszą tacę , która jest przeznaczona na cele naszej przebudowy prezbiterium. Każda taca w drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na ten cel. Dziękuję za zrozumienie naszej wspólnej sprawy i za Waszą wielką pomoc. Kamieniarz zadeklarował ,że rozpocznie prace od najbliższego wtorku.
  12. GCCiK w Krasnopolu organizuje bezpłatne kompleksowe badanie wzroku 25-10-2022 r. Rejestracja pod numerem .Informacja w gablocie.
  13. Dziękuję wszystkim , którzy się zaangażowali w organizację pielgrzymki na naszą Górę Różańcową kończącą ten sezon .Szczególnie dla Wójta i Jego pracowników za wykoszenie. W pielgrzymkę włączyło się wiele parafii : Wigry , Karolin, Sejny , Suwałki, Giby. Największą grupę uczestników stanowili mieszkańcy naszej Parafii co mnie bardzo cieszy. Jak Bóg da od maja wznowimy nasze pielgrzymowanie od maja.
  14. Zapraszam wszystkich chętnych do zgłaszania się do Proboszcza na sobotnie sprzątanie cmentarzy. Potrzebne będą wykaszarki ,kosiarki, sekatory , siekiery, piły ,przyczepy, podnośniki. Rozpoczęcie prac planujemy od godziny 9ej.Zbiórka na cmentarzu. Zadbajmy o groby naszych rodziców, dziadków i naszych bliskich lub inne opuszczone groby. Ciała złożone były świątynią Ducha Świętego więc stąd nasz szacunek do tej świątyni. Dla wzmocnienia w pracy ja sam ugotuję bigos i zapewniam napoje żeby nie było zimno .

Zachęcamy do składania ofiar na przebudowę prezbiterium.
Te można składać osobiście lub wpłacając bezpośrednio na wskazany rachunek subkonta.
Rachunek ten jest wyłącznie do darowizn na rzecz prac związanych z przebudową prezbiterium (podłoga + stół ofiarny).

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu
16-503 Krasnopol, ul. Wojska Polskiego 19

71 9367 0007 0010 0019 5676 0004

W tytule wpłaty prosimy o informację kto jest ofiarodawcą. Jeśli ma być wpłata anonimowa prosimy o takową adnotację.

Za wszelkie wpłaty, prace i modlitwy w intencji pomyślności prac – Bóg Zapłać!

INTENCJE MSZALNE 09 października – 16 października 2022

Niedziela (liczenie wiernych)
08:00 – śp. + Wanda i Marian Romanowski
10:00 – Dziękczynna w 18. rocznicę urodzin Kacpra Andruszkiewicza
12:00 – śp. + Mieczysław Paszkiewicz PRO POULO

17:00 – śp. Witolda i zmarłych z rodziny Leonowicz

08:00 – śp. Reginę Ferens od Ewy i Jana Hebda z rodziną

17:00 – Stanisławę i Jana Krachało i Celinę Barańską
18:00 – Spotkanie Przyjaciół Maryi na plebani

Czwartek:
08:00 – Śp .Damian Balewicz
08:30 – Śp. Stefania Santor miesiąc po śmierci
9:00 – O zdrowie i Boże Błogosławieństwo i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla Kacpra w 18 urodziny

17:00 – śp. Mieczysław Ambrosiewicz i Śp. Adam Jarmołowicz

8:00 – Śp. Halina Świtajewską 10 miesiąc po śmierci
8:30- O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Boskiej dla Jolanty w 55-tą rocznicę urodzin.

Niedziela
8:00 – śp.Ryszard Ferens ,Franciszek , Stanisława ,Aleksandra , Czesław z rodziny Bobrowskich i Kucharskich
10:00 – Dziękczynna w 1-szą rocznicę urodzin Franciszka Nowalskiego
12:00 – śp. Wanda Sokołowska 5 miesiąc po śmierci