INTENCJE MSZALNE                        11 grudnia –18 grudnia 2022 r.

Niedziela 11 grudnia REKOLEKCJE ADWENTOWE

08:00 – Śp. + Jana Pomian, Irenę Jaruzelską, Mieczysława Szarejko /

– Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Mikołaja intencja od rodziców

10:00 – Pro Populo /      – śp. + Halinę Świtajewską (1 rocznica śmierci)

12:00 – śp. + Eugeniusza Daniłowicza ( 4 rocznica śmierci) /

– śp. + Wandę Sokołowską (7 miesiąc po śmierci)

Poniedziałek  12 grudnia  RORATY

17:00 – śp. + Kazimierza Milewskiego

Wtorek 13 grudnia

08:00 – śp.+ Stefanię Santor

08:30 – śp. + Damiana Balewicz

Środa 14 grudnia RORATY

17:00 – śp.+ Eugenię Stawiecką

17:30 –  śp. + Jana Daniłowicza 30 dzień po śmierci

18:00 – Spotkanie grupy Przyjaciele Maryi

Czwartek 15 grudnia

08:00 – śp.+ Halinę Bronisławę Świtajewską (12 miesiąc po śmierci)

08:30 – śp. + Halinę Bierdziewską (30 dzień po śmierci)

12:00 – Msza dla GOPS-u Krasnopol i ich Podopiecznych (Spotkanie Opłatkowe)

Piątek 16 grudnia   RORATY                 

17:00 – śp.+ Jana i Annę Stawieckich i zmarłych z rodziny, za śp. + Marcina Gręś

Sobota 17 grudnia  

08:00 – O Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Anastazji Kiler

Niedziela 18 grudnia

08:00 – Śp. + Antoniego i Jadwigę Karłowicz

10:00 – śp. + Stanisławę i Józefa Michniewicz, Irenę i Tadeusza Hałaburda

– Śp.  + Kazimierę Konstantego Irenę Ambrosiewicz i Antoniego Buchowieckiego

(jak będzie Ks)

12:00 – śp. + w pierwszą rocznicę śmierci Romualdę (K) i Ryszarda (M) Kor/zun oraz   śp. + Sylwię Kocoń

/ PRO POPULO

 

 

 

 

 

 

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     11 grudnia 2022

  1. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. Zatem wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Bogiem, aby w tej przyjaźni dalej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

 

  1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych mogły by byc szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.

 

  1. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka który roznosi po parafii organista i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

 

  1. Przed świętami Bożego Narodzenia zazwyczaj myślimy też o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą.

 

  1. Wszystkich parafian:Zapraszamy do licznego udziału w roratach, celebrowanych w naszym kościele poniedziałek, środa, piątek  o godz. 17.00 zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

 

  1. DZIĘKUJĘZA SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA KOLONI KRASNOPOL ZA OBWODNICĄ i za ofiarę 150 zł na dekorację;  Justynie Leszczyńskiej, Małgorzacie i Zdzisławowi Leszczyńskim, Sylwii Gwiazdowskiej, Helenie Myszczyńskiej  BÓG ZAPŁAĆ. W NASTĘPNYM TYGODNIU DYŻUR PELNI W KOŚCIELE KOLONIA KRASNOPOL ZA OBWODNICĄ POD ŻŁOBINEM .

 

  1. Po raz kolejny odbyło się spotkanie dla dzieci. Osoby prowadzące bardzo dziękują dla GOKu za udostępnienie sali oraz upieczenie pierników, które zostały ozdobione przez dzieci. Na spotkaniu dzieci robiły też ozdoby choinkowe. Kolejne spotkanie odbędzie się w nastepną sobotę 17 grudnia o godzinie 10.00 i będzie kontynuacja robienie ozdób, które zostaną zawieszone na choinkę w naszym Kościele.

W przyszłym tygodniu zapraszamy na kiermasz, z którego dochód będzie przeznaczony na materiały na spotkania.

  1. INNE PODZIĘKOWANIA ZROBIMY ZA TYDZIEŃ DZIS KONIEC REKOLEKCJI I NIEMA ZBYTNIO CZASU. NIECH BÓG WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWI
  2. Dziękujemy Ks. z dekanatu za pomoc w spowiedziach rekolekcyjnych. A przede wszystkim Ks. Szymon Wysockiza wygłoszenie rekolekcji MOCĄ DUCHA ŚWIĘTEGO. Mówiąc prosto do naszych serc. Nasze staropolskie  BÓG Zapłać.

W tym tygodniu patronują nam:

Wtorek, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych (wspomnienie obowiązkowe).

Środa, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem doktora Koś

Grupa dyskusyjna: