09 maja 2021 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie naszej świątyni – p. Elżbiecie Wróblewskiej, p. Krystynie Piórkowskiej i p. Annie Olszewskiej. Dziękuję za dar finansowy na kwiaty do ołtarza.
  2. Zachęcamy do nabywania Martyrii oraz innych czasopism katolickich.
  3. Trwa rok Świętego Józefa – to szczególny czas, aby mężczyźni na nowo rozpoznawali charyzmat swojej duchowości. Zachęcam szczególnie mężczyzn mieszkających w Krasnopolu, aby korzystali z codziennej Eucharystii w swoim Kościele Parafialnym.
  4. W sobotę, 1 maja 2021 r. rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe. Przez cały miesiąc od poniedziałku do soboty, od godz. 16:00 będą wystawienia i adoracje Najświętszego Sakramentu (adoracja w ciszy), o godz. 16:30 będziemy rozpoczynać nabożeństwo majowe a o godz. 17:00 Mszę Świętą. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich, w szczególności dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania również z rodzicami do udziału w adoracji, nabożeństwie majowym i Mszy Świętej. Proszę zwrócić uwagę aby dzieci nie wychodziły z Kościoła po nabożeństwie majowym ale pozostawały na Mszy Świętej. Potraktujmy ten miesiąc jako szczególny czas modlitwy przygotowujący Parafię do konsekracji Kościoła i nowego Ołtarza Ofiarnego.
  5. Dziś 9 maja 2021 r. zapraszam radnych Parafialnej Rady Ekonomicznej na spotkanie o godz. 13:30 do domu rekolekcyjnego.
  6. Poniedziałek, wtorek i środa – przed Wniebowstąpieniem Pańskim – dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące – dawne DNI KRZYŻOWE!!W te dni Kościół modli się do Boga w różnych potrzebach ludzi, zwłaszcza o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy i publicznie składa dzięki. Te modlitwy odbywają się przy Krzyżach w poszczególnych wioskach i koloniach. W tych dniach odbywa się tradycyjnie poświęcenie pól. Ten zwyczaj niestety gdzieś nam zanika.
  7. 13 maja w czwartek rocznica Objawień Fatimskich z 1917r i 40 rocznica zamachu na Jana Pawła II.
  8. W piątek 14 maja po Eucharystii wieczornej spotkanie grupy formacyjnej „Przyjaciele Maryi”. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do tej grupy to serdecznie zapraszamy.
  9. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  10. We wtorek po zakończonej Eucharystii bardzo proszę aby mężczyźni, którzy będą obecni aby zostali i pomogli ogarnąć dekoracje wielkanocne.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

10 – 16 MAJA 2021 R.

10 maja 2021 r. – poniedziałek:

Śp. + Anna Butkiewicz (1. rocznica śmierci)

Nabożeństwo majowe

Śp. + Marek Namiotko (48. rocznica śmierci)

Śp. + Anna i Władysław Namiotko

Śp. + Marianna Ołów (3. miesiąc po śmierci)

11 maja 2021 r. – wtorek:

Nabożeństwo majowe

O opiekę MARYI dla członkiń i rodzin Róży Żywego Różańca p.w. Przemienienia Pańskiego i o błogosławieństwo w urodzajach