OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7 LISTOPADA 2021 r

 1. Dziękuję za przygotowanie naszej Świątyni:
 2. Kochani Parafianie i czcigodni goście przygotowujemy się do przebudowy Prezbiterium a szczególnie nowego Ołtarza Ofiarnego. Już dziś proszę Was o dary finansowe, które chcielibyście złożyć na sfinansowanie tego dzieła. Miejmy swój udział tak naprawdę w najdonioślejszym wydarzeniu jakie z pewnością będziemy mieli możliwość przeżyć w XXI wieku, w Roku Jubileuszowym 240. lecia istnienia naszej Parafii. Udział w przygotowaniu Konsekrowanego Ołtarza Ofiarnego i Prezbiterium to jest szczególny wyjątkowy dar i to jest wielki zaszczyt, że możemy zrobić to my, obecni Parafianie tej wspólnoty. Wiem, że na tyle kochacie swoją Parafię i Świątynię, że nie trzeba Was do tego szczególnie zachęcać. Skoro nasi przodkowie zbudowali tę Świątynię w roku 1862, to My jako Wspólnota, mając głęboką wiarę w Boga i miłość do Kościoła zapiszmy się w historii jako Ci, którzy zachowali się tak jak trzeba.
 3. W związku z tym, że termin konsekracji został przesunięty na przyszły rok to jednak kwestia dalszych ofiar jest aktualna choć przeciągnięta w czasie. Czas kolędy w przyszłym roku będzie okazją do rozmów na ten temat i bliższego zapoznania się z dziełem konsekracji Kościoła i Ołtarza. Parafia założyła tzw. subkonto, które jest właśnie do obsługi wpłat na rzecz przebudowy prezbiterium i ołtarza – 71 9367 0007 0010 0019 5676 0004.
 4. Bardzo dziękuję p. Romualdowi Sosnowskiemu, p. Henrykowi Hołubowiczowi za sprzątnięcie liści za plebanią.
 5. Chętni do przystąpienia do grupy Przyjaciół Maryi mogą rozpocząć 33- dniowe przygotowanie 9 listopada. Spotkanie Grupy Przyjaciół Maryi odbędzie się w najbliższy piątek 12 listopada o godz. 18:00.
 6. 11 listopada, w czwartek obchodzić będziemy 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Najjaśniejszą Rzeczypospolitą Polską. Tego dnia będą dwie Msze Święte o godz. 10:00 i 12:00. Główna Msza Święta za Ojczyznę o godz. 10:00. Po Mszy Świętej będziemy mieli okazję wysłuchać koncertu ludowych pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Nachodne”. Po koncercie przejdziemy pod pomnik w celu złożenia kwiatów. Rodzice i dziadkowie winni zadbać o przeżycie tego dnia w duchu miłości do Ojczyzny. Pamiętajmy – wywieśmy flagi narodowe. Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami.
 7. Za tydzień, 14 listopada podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 przeżyjemy równie podniosłą chwilę związaną szczególnie z naszą ziemią Krasnopolską. Kapituła Krzyża Powstania Sejneńskiego odznaczy naszą miejscowość – Krasnopol Krzyżem Powstania Sejneńskiego.
  Trochę historii – Kompania P. O. W. „Krasnopol” pod dowództwem pchor. Piotra Łankiewicza pierwsza rozpoczęła działania powstańcze. Krasnopol był pierwszą miejscowością wyzwoloną spod okupacji litewskiej. W szeregach tej kompanii znajdowali się mieszkańcy Krasnopola i Gminy Krasnopol. Tutaj też zorganizowano lazaret gdzie leczono rannych powstańców.
  Zapraszam i zachęcam do licznego udziału w tej wyjątkowej uroczystości.
 1. Za tydzień w niedzielę – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – puszka przy wyjściu z Kościoła na ten cel.
 2. Za dwa tygodnie, 21 listopada odbędzie się kiermasz ze słodkościami obok naszego Kościoła, mający na celu zebranie funduszy na leczenie Szymona Domorackiego z Maćkowej Rudy, ucznia naszej Szkoły, zmagającego się z nowotworem.
 3. 21 listopada (niedziela) będziemy gościć wyjątkową osobę o. Jerzego Wilk, misjonarza z Madagaskaru. To będzie kolejna niedziela misyjna. Ojciec Jerzy wygłosi kazanie misyjne i będzie możliwość zakupienia książek w celu pomocy w szpitalu i wiosce trędowatych gdzie misjonarz posługuje.
Grupa dyskusyjna: