1 sierpnia 2021 r.

1. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie naszej świątyni.
  2. Zapowiedzi:

– Aleksa Robert, kawaler, pochodzący z parafii p. w. Świętego Izydora Oracza w Smolanach i Piotrowska Karolina, panna, zam. w Parafii Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu – zapowiedź druga,

– Tomasz Stankiewicz, kawaler, pochodzący z Parafii p. w. Świętej Anny w Gibach i Agnieszka Ferens, po orzeczeniu nieważności małżeństwa, zam. w Parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu – zapowiedź pierwsza.

1. W tym roku główny odpust parafialny Przemienienia Pańskiego odbędzie się 8 sierpnia 2021 r. W związku z tym Wójt Gminy Krasnopol, Gminne Centrum Czytelnictwa i Kultury w Krasnopolu oraz Ksiądz Proboszcz Parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu ogłaszają konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2021 r.”. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie sołectwa a także osoby indywidualne z terenu Gminy Krasnopol. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 8 sierpnia 2021 r. podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 w Kościele Parafialnym p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu, organizatorzy przewidują następujący nagrody pierwsze miejsce – nagroda Wójta Gminy 500 złotych, drugie miejsce nagroda Księdza Proboszcza 300 złotych , trzecie miejsce – nagroda Przewodniczącego Rady Gminy Krasnopol 200 złotych. Zachęcamy jednocześnie do organizowania słynnych już witaczy, które tak pięknie zaistniały w ramach zeszłorocznych Dożynek Diecezjalnych. Tego dnia jest organizowany Bieg wśród Krasnych Pól. Zachęcamy do udziału.
  1. Dziś zbieramy ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym przez nawałnice.
  2. Ochotnicza Straż Pożarna w Sejnach informuje, że rozpoczęła nabór dla dzieci i młodzieży w wieku do 25 roku życia na warsztaty nauki gry na instrumentach. Warsztaty odbywać się będą w Krasnopolu w Gminnym Centrum Czytelnictwa i Kultury w Krasnopolu we wtorki i czwartki w godzinach od 9:00 do 14:00.
  3. Wspólnota Przyjaciele Maryi, Krucjata Wyzwolenia Człowieka, Grupy Trzeźwościowe i Abstynenckie zapraszają do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce Zawierzenia Jezusowi przez Maryję oraz w intencji Trzeźwości KWC z Suwałk do Gawrych Rudy, dnia 15 sierpnia 2021 r. Osoby, które nie mogą iść pieszo mogą dojechać środkami lokomocji. Szczegóły na plakacie.
  4. W piątek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego, tego dnia Msze Święte są o godz. 10:00 i 17:00, poprzedzone godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzę zgodnie z harmonogramem.
  6. Od najbliższej soboty jako pierwszej soboty miesiąca wprowadzamy w każdą następną pierwszą sobotę miesiąca dodatkowo Msze Święte wieczorne o godz. 17:00, poprzedzone godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu.
  7. Bardzo dziękujemy siostrze Aldonie, która przez dwa tygodnie była naszą organistką w dni powszednie, podczas swego urlopu. To był piękny dar wspólnej modlitwy i zarówno siostrze Aldonie i siostrze Vianei niech Pan Bóg wynagradza ogromną miłością w dalszej służbie zakonnej.
  8. Organizowany jest wyjazd autobusem na przywitanie Ełckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie. Zapisy do dzisiaj.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

2 – 8 SIERPNIA 2021 R.

2 sierpnia 2021 r. – poniedziałek:

Śp. + Adam Orzechowski (intencja od klasy II A z rodzicami i wychowawczyni p. Renaty Razin)

3 sierpnia 2021 r. – wtorek:

Śp. + Stanisław Malinowski (6. rocznica śmierci)

4 sierpnia 2021 r. – środa:

Śp. + Adam Orzechowski (intencja od Związku Emerytów i Rencistów Koło Krasnopol)

5 sierpnia 2021 r. – czwartek:

Godz. 6:30-7:30

Śp. + Janina Andruszkiewicz