Okres zwykły, Łk 21,5-11

Tak łatwo jest oceniać książkę po okładce, tak łatwo wydawać pochopne sądy na podstawie powierzchownych obserwacji. W tej modlitwie Bóg chce spotkać się z tobą. Daj sobie tę chwilę, aby być uważnym na Jego Słowo. Może będzie chciał cię zaskoczyć.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Łukasza.
Łk 21,5-11
Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony». Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?» Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec». Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie». 

W Ewangelii ludzie zachwycają się pięknem świątyni. Widzą jej bogaty wystrój, na który składa się też wysiłek i hojność ludzi, którzy składali swoje dary. Również dzisiaj człowiek wkłada wiele wysiłku w tworzenie tego, co jest dla niego ważne. A co zachwyca ciebie? Jakie dzieła ci imponują?

Jezus zapowiada upadek pięknej świątyni. Słuchający Go ludzie z lękiem pytają, kiedy to nastąpi. Wyobraź sobie, że te ludzkie dzieła, które budzą w tobie zachwyt, rozpadają się w drobny mak. Jaka byłaby twoja reakcja, gdyby Jezus zapowiedział upadek tego, co jest dla ciebie ważne?

Jezus wie, że ludzie ulegają różnym złudzeniom. Ostrzega więc swoich słuchaczy przed podążaniem za fałszywymi przewodnikami. Jeżeli masz z kimś silną relację, potrafisz rozpoznać tę osobę pośród wielu innych. Jak pielęgnujesz swoją relację z Bogiem?

Opowiedz Jezusowi o tym, co jest dla ciebie istotne. Jeśli chcesz, zapytaj, w jaki sposób rozpoznawać Jego obecność w natłoku wielu ważnych spraw.

Kategoria Ewangelia
Grupa dyskusyjna: