Okres zwykły, Łk 10,1–9

Święty Łukasz, pisząc tekst Ewangelii, stał się tym człowiekiem, dzięki któremu i my możemy pełniej doświadczać przychodzącego do nas Boga. O doświadczeniu spotkania z Bogiem przychodzącym w drugim człowieku słyszymy dzisiaj od Jezusa.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Łukasza
Łk 10,1–9
Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie. Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże”.

Dzisiejszy tekst Ewangelii jest między innymi o tym, że Bóg przychodzi do nas w drugim człowieku. Co więcej, Bóg posyła do nas innych ludzi, aby nam siebie objawić, byśmy mogli doświadczyć Jego obecności. Kogo w twoim życiu Bóg posyłał do ciebie? Dzięki spotkaniom z kim czułeś, że przychodzi do ciebie Bóg?

Ludzie, którzy przynoszą Boga do naszego życia, przynoszą pokój. Bóg posyła nam nieustannie takich ludzi, którzy nam Go zapowiadają. Można zatem wnioskować, że wystarczy słuchać ludzi, by doświadczyć przychodzącego Boga. Jak dzisiaj Bóg przychodzi do ciebie? Jak Bóg mówi do ciebie przez innych ludzi?

Jezus zaprasza dzisiaj do tego, aby ten, kto doświadczył spotkania z Bogiem, był także tym, kto zanosi Boga innym. Efektem tego jest pokój serca. Słuchając ponownie tekstu Ewangelii o tym, jak Jezus zaleca przynoszenie Boga innym ludziom, zastanów się, jak ty dzisiaj, jutro, możesz pomóc innym doświadczyć Boga.

W chwili ciszy zobacz, jak w czasie tej modlitwy przyszedł do ciebie Bóg.

Kategoria Ewangelia
Grupa dyskusyjna: