Kochani!
Pragnę podzielić się z Wami radosną nowiną. W styczniu wyjeżdżam na 14-miesięczną misję z Domami Serca do Indii! Domy Serca to międzynarodowa organizacja pozarządowa, która od ponad 30 lat wysyła młodych ludzi na 1-2 letni wolontariat do najbiedniejszych zakątków świata. Dziś jestem z Wami w Krasnopolu aby podzielić się doświadczeniem misyjnym.

Indie
Jak z pewnością wiecie, Indie to kraj bardzo różnorodny, jeśli chodzi o kulturę, tradycję, język, jedzenie, styl życia. To kraj wielu skrajności – żyją tu obok siebie ludzie bardzo biedni, bądź bardzo bogaci. Mieszkańcy Indii borykają się na co dzień z ubóstwem, brakiem wody czy gorącym klimatem. Dom Serca, w którym będę żyła, mieści się w południowych Indiach w mieście Chengalpattu. Niedaleko jest też Wioska Domów Serca – Ogród Miłosierdzia – miejsce, gdzie obecnie schronienie znajdują osoby starsze, niemające nikogo.

Dom Serca to miejsce, gdzie mogą poczuć, że nie są sami w codziennych zmaganiach. Ta prosta obecność, która pociesza, przynosi ulgę, pokazuje, że jest ten drugi, który patrzy na niego z miłością.
Wolontariusze odwiedzają osoby starsze, centrum dla dzieci z niepełnosprawnością, są posłani do wszystkich tych, którzy są samotni, opuszczeni, wierząc, że w obliczu cierpienia i samotności, obecność drugiego jest bezcenna, jest tym, co zapala iskrę nadziei, daje życie. Możecie przeczytać więcej w linku: https://domyserca.pl/nasze-domy/

Mój wyjazd będzie możliwy dzięki Waszej pomocy, dlatego proszę Was o wsparcie:

  • Finansowe – Domy Serca utrzymują się jedynie z pieniędzy darczyńców, dlatego potrzebuję uzbierać 1500 zł na każdy miesiąc mojej 14-miesięcznej misji w Indiach. Można mnie wesprzeć jednorazową kwotą, bądź poprzez cykliczny przelew (20, 50, 100…zł miesięcznie). Na Domy Serca można też przekazać 1% podatku z dopiskiem nazwiska wolontariusza – Magdalena Wierciszewska. Bardzo mi zależy na regularnych darczyńcach.
  • Duchowe – możecie towarzyszyć mi duchowo podczas misji, modląc się za Dom Serca w Indiach, wszystkich Przyjaciół, osoby, które będziemy odwiedzać, wszystkich, których zostawiam w Polsce, o dobre owoce misji. Będę wdzięczna za każdą dobrą myśl, modlitwę w intencji tej misji. Szczególnie zależy mi na osobach, które podejmą się modlitwy dziesiątką różańca przez cały okres trwania misji. Z doświadczenia wolontariatu w Rumunii wiem, że w tych wszystkich trudnych momentach modlitwa za wolontariusza była tym, co ratowało.

 

Możecie mnie wesprzeć poprzez link: https://domyserca.pl/pomoz
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe Magdalena Wierciszewska,
Alior Bank PL: 04249000050000453040880078,
IBAN:PL, BIC/SWIFT: ALBPPLPW,
Odbiorca: Domy Serca, ul. Gersona 27, 03-307 Warszawa.

Co dwa miesiące będziecie dostawać ode mnie list z misji, dlatego tak ważne, abyście podali swoje adresy e-mail bądź pocztowe. A ja zabieram wasze imiona w sercu do Indii, tak, że będziecie częścią tej misji 🙂

Z góry dziękuję Wam za każdy gest dobroci,
Uściski, Magdalena

Grupa dyskusyjna: